captcha

Jūsų klausimas priimtas

Etatinė radijo pianistė dėl darbo gyveno kambarėlyje virš studijos

Tam, kad prireikus tučtuojau atsidurtų eteryje, legendinė pianistė ir pedagogė Nadežda Dukstulskaitė gyveno kambarėlyje virš studijos, mat eteryje reikėjo groti gyvai. 
 
wikimedia commons nuotr.
wikimedia commons nuotr.

Talentinga muzikė, Berlyno muzikos absolventė buvo viena pirmųjų Kauno radiofono pianisčių, o prieškariu radijo eteryje buvo girdima nuolat.

LRT RADIJO laidą „Muzikos valanda“ pradeda vienas seniausių radijo įrašų, 1953 m. Stasio Šimkaus daina „Plaukia sau laivelis“, kurią įdainavo Beatričė Grincevičiūtė ir Vlada Mikštaitė, o joms akompanavo N. Dukstulskaitė.

Pianistės vardas – suaugęs su prieškario Kauno radiofonu, pokario Vilniaus radiju ir choru „Ažuoliukas“.

Moteris, per stebuklą išsigelbėjusi iš Kauno geto, po karo buvo neprilygstama koncertmeisterė, kamerinių ansamblių dalyvė, pedagogė. 

Tol, kol eteryje reikėjo groti gyvai, tol N. Dukstulskaitė buvo etatinė radijo pianistė, net gyveno kambarėlyje virš studijos, kad prireikus tučtuojau atsidurtų eteryje.

LRT RADIJO laidoje „Muzikos valanda“ skamba Sauliaus Sondeckio, Eugenijaus Paulausko, Valentino Kaplūno, Vytauto Miškinio ir Roberto Bekionio prisiminimai apie pianistę iš radijo archyvų.

Plačiau – radijo įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...