Tavo LRT

2016.04.27 18:42

Filmo apie J. Miščiukaitę premjeroje – jautrūs bendražygių prisiminimai

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.04.27 18:42

LRT klube trečiadienį pristatytas Kazimiero Šiaulio muzikinis-dokumentinis filmas „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“. Į filmo peržiūrą susirinkę dainininkę pažinoję žmonės, kalbėdami apie J. Miščiukaitę, neslėpė jaudulio ir dalijosi šiltais prisiminimų.

„Janiną Miščiukaitę-Brazaitienę pažįstu nuo 1968 m., pirmojo „Vilniaus bokštų“ konkurso. Esu apie ją nemažai rašęs, ir ne tik aš, bet ir kiti žurnalistai ją labai mylėjo, ji visuomet sulaukdavo žiniasklaidos dėmesio. Gegužės 10 d. ji būtų sulaukusi savo 68-ojo gimtadienio, ir jau 8 metus jos nėra tarp mūsų. Tačiau iš tiesų kartu su LRT TELEVIZIJA sukūrėme muzikinį-dokumentinį filmą, kad ji būtų gyva mūsų prisiminimuose“, – kalbėjo filmo scenarijaus autorius ir režisierius K. Šiaulys.

Anot muzikologo, archyvuose yra išlikę nemažai medžiagos apie J. Miščiukaitę, tačiau daug kas jau yra matyta, rodyta. „Šiame filme yra ne tik jos muzikos, bet ir dokumentikos, jos gyvenimo fragmentų“, – sakė filmo režisierius.

Iniciatyvą sukurti filmą apie J. Miščiukaitę sveikino ir LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„Man kalbėti čia [LRT klube – LRT.lt] labai sunku, nes šioje vietoje paskutinį kartą susitikome su Janina. Tuomet ji pasiteiravo, kaip laikosi sergantis Vytautas Kernagis ir tyliai man prisipažino apie įtariamą savo ligą.

Mačiau tik kelias šiandien pristatomo filmo ištraukas ir džiaugiuosi, kad filmas apie ją buvo sukurtas. Tik gaila, kad lietuviai turi tradiciją kurti filmus apie mirusius, o ne apie gyvuosius“, – jaudindamasis kalbėjo LRT generalinis direktorius.

Janina Miščiukaitė – nusipelniusi Lietuvos artistė, tarptautinių konkursų ir festivalių laureatė. 1998 m. už nuopelnus lietuviškai muzikinei kultūrai ir pasiekimus tarptautiniuose konkursuose Respublikos Prezidento dekretu apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Pagrindinis ir svarbiausias J. Miščiukaitės muzikinio gyvenimo ugdytojas ir formuotojas buvo kompozitorius, pedagogas, dirigentas Mindaugas Tamošiūnas. M. Tamošiūno ir J. Miščiukaitės kūrybinė draugystė, trukusi 20 metų, atsispindi ir naujajame filme.

Kino juostoje apie J. Miščiukaitės gyvenimą ir kūrybą kalba kompozitorius L. Vilkončius, buvęs kultūros ministras L. Šepetys, sutuoktinis R. Brazaitis, sūnus M. Brazaitis, buvusi LRT diktorė ir renginių vedėja Sigita Stankevičiūtė, M. Tamošiūno muzikinių projektų dalyviai V. Petrušonis, Viktoras Malinauskas, V. Frankonis, Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas Borisas Moisejevas.

Dokumentinio muzikinio filmo „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“ scenarijaus autorius ir režisierius – Kazimieras Šiaulys. Montažo režisierė – Ramunė Pundytė. Operatoriai – Egidijus Povilaitis ir Arūnas Kavaliauskas. Filme panaudoti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyvai.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius