captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT RADIJO laidos vaikams: kaip radijas savo klausytojus augino

LRT RADIJAS šiais metais mini 90 metų jubiliejų. Ta proga penktadieniais po 15 val. žinių transliuojamos specialios laidos. Šį penktadienį LRT RADIJO klausytojai išgirs pasakojimą apie laidas, skirtas vaikams ir jaunimui.
adijo spektaklis „Gilės nuotykiai ydų šalyje“. Iš kairės: Nijolė Strazdūnaitė, Lilija Žadeikytė, Laima Štrimaitytė. LRT archyvo nuotr.
adijo spektaklis „Gilės nuotykiai ydų šalyje“. Iš kairės: Nijolė Strazdūnaitė, Lilija Žadeikytė, Laima Štrimaitytė. LRT archyvo nuotr.

Kauno radiofonas savo veiklą pradėjo 1926-aisiais ir labai greitai jame atsirado ir laidos vaikams bei jaunimui. 

„Neprabėgus nė metams – 1927-ųjų sausio 23 d. nuskambėjo pirmoji laida vaikams. Ją sumanė Petras Babickas – pirmasis Kauno radiofono laidų vedėjas ir organizatorius. Jis buvo pedagogas, sakoma, kad buvo labai poetiškos sielos – ir poetas, ir publicistas. Matyt, jis suprato, kad ir radijo klausytoją reikia auginti. Pradėti tai daryti reikėjo nuo vaikų, nuo jaunimo. Tiesa, „Jaunimo valanda“ atsirado kiek vėliau – 1928-aisiais“, – pasakoja LRT RADIJO kultūros laidų redaktorė Alma Valantinienė. 

Laidos vaikams labai greitai įsitvirtino ir plėtėsi . Ten dalyvaudavo vaikai, vykdavo koncertai mokykloms, mokiniai skaitydavo savo kūrybą. 

Daugiau apie radijo laidas vaikams – pokalbyje ir per LRT RADIJĄ penktadienį 15.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: LRT RADIJUI – 90

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...