captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kasdien darbo dienomis per LRT KULTŪRĄ – pokalbiai su „Kino pavasario“ svečiais

Šių metų „Kino pavasaryje“ – naujovė: festivalyje įrengta mobili LRT studija. Joje kasdien 16 val. filmuojami pokalbiai, diskusijos įvairiomis rodomuose filmuose paliečiamomis temomis. Stebėti filmavimus ir įsitraukti į pokalbius gali visi norintieji – tereikia pakilti į kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ 5 aukštą. 
B. Kulbytės nuotr.
B. Kulbytės nuotr.

Muzikos apžvalgininkas, žurnalistas Karolis Vyšniauskas su „Kino pavasario“ atidarymo filmo „Viskas dėl šou“ („The Show of Shows“) režisieriumi Benediktu Erlingssonu kalbėjosi apie šou prasmę visuomenėje. Islandų kino kūrėjo juostoje keičiasi stebinantys archyviniai keliaujančio cirko kadrai, kuriuos apjungia grupės „Sigur Ros“ narių muzika. Filmas rodomas visuose penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.Gerūta Griniūtė kalbino taip pat festivalį aplankiusį vieno sensacingiausių repertuaro filmų herojų Marką Reederį. Jų pašnekesys, kaip ir dokumentinėje juostoje „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979–1989)“, sukosi aplink postpank pogrindžio kultūrą. M. Reederis – ne tik pagrindinis šio filmo veikėjas, bet ir muzikinio garso takelio prodiuseris, garsus DJ'ėjus, vienas geriausių postpank muzikos krypties ekspertų ir Berlyno underground muzikos žinovų.

LRT stop kadras

Festivalio istorijoje pirmą kartą surengtas muzikinių klipų konkursas „Kažkas atsitiko“ tapo kito pokalbio tema. Ją drauge su muzikinių klipų režisieriumi Justu Ramanausku bei dainininke Jurga Šeduikyte narpliojo Karolis Vyšniauskas.

O štai vakar „LRT studijoje“ buvo kalbamasi apie savanorystę. Šiemet tai – vienas pagrindinių „Kino pavasario“ akcentų. Kasmet daugiau nei 200 savanorių komandą surenkantis festivalis nusprendė šia veikla užsiimantiems žmonėms išreikšti dar didesnę pagarbą. Pavyzdžiui, ryt, balandžio 5-ąją, „Kino pavasaryje“ vyks Savanorių diena. Jos metu savanoriams bus leidžiama mėgautis kinu, o už juos darbą atliks festivalio komanda. Prie gausaus savanorių būrio šįkart prisijungė ir nemažai žinomų mūsų šalies visuomenės veikėjų, suburta ir pirmoji senjorų savanorių komanda.

Šių metų savanorių ambasadoriai Robertas Petrauskas ir Aistė Diržiūtė bei viena savanorių-senjorų Bernadeta Lukošiūtė šnekučiavosi apie savanorystę ir jos svarbą. „Visuose yra savanorystės genas, tiesiog reikia nebijoti juo apsikrėsti ir leisti jam vešėti“, – sakė Teta Beta. Šį pokalbį balandžio 4 d. 22 val. transliuos LRT KULTŪRA.

B. Kulbytės nuotr.

Būsimų pokalbių temos:

Balandžio 4 d. VILJAMAS ŠEKSPYRAS – KINE IR TEATRE. Moderuoja Jolanta Kryževičienė. Dalyvauja: Natalija Arlauskaitė, Aistė Račaitytė, Vainius Sodeika.

Balandžio 4 d. 16.30 „Gyvenimas Irake prieš ir po karo”. Moderuoja Edvinas Pukšta. Dalyvauja filmo “Namai” (I dalis: prieš žlugimą; II: po mūšio) režisierius Abbas Fahdel.

Balandžio 7 d. RELIGIJOS ĮTAKA VISUOMENĖJE. Moderuoja Algirdas Acus. Dalyvauja filmo „Apostatas“ aktorius Alvaro Ogalla.

Balandžio 10 d. L IETUVOS KINO INDUSTRIJA. Moderuoja Raminta Jonykaitė.

Balandžio 11 d. DIKTATŪROS REFLEKSIJA VISUOMENĖJE. Moderuoja Karolis Kaupinis. Dalyvauja filmo „Čia visad šviečia saulė“ operatorė Aleksandra Ivanova.

Balandžio 13 d. SOCIALISTINIŲ ŠALIŲ KINO TENDENCIJOS. Moderuoja Santa Lingevičiūtė. Dalyvauja filmo „Jungtinės meilės valstijos“ režisierius Tomaszas Wasilewski ir Berlyno kino festivalio vienas iš programos sudarytojų Nikolajus Nikitinas.

Transliacijos per LRT KULTŪRĄ – darbo dienomis 22 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...