captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kelias į Laisvę“ – paroda, kuriai nuotraukos atrinktos iš 15 tūkst. kadrų

Nepriklaudomybės atkūrimo dienos proga LRT galerijoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“. Kaip tikina patys autoriai, nuotraukose jie stengėsi užfiksuoti visus unikaliausius momentus, nepraleisdami nei vieno svarbesnio įvykio.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Fiksavome visus įvykius nuo pirmųjų mitingų iki rugpjūčio pučo. O įdomiausių ar ryškiausių įvykių net negalėtume išskirti – įdomi ir kupina veiksmo buvo kiekviena diena. Kai kuriuos įvykius – pvz., Sausio 13-ąją, susitikimus su kariais fiksuoti nebuvo labai malonu ir jauku. Iki tol nuotaikos buvo kitokios – vyko Dainuojanti revoliucija, buvo juntamas pakilimas, o 1991-ųjų sausį nuotaikos labai pasikeitė“, – prisimena fotografai.

Parodos kuratoriai – Jonas Staselis ir Algimantas Aleksandravičius – keturias dienas praleido fotografų studijoje vartydami archyvą ir atrinkinėdami nuotraukas.

„Tad jų indėlis, ko gero, juntamas parodos lankytojui. Mes, dalyvaudami įvykiuose, fiksavome savo asmeninį patyrimą. O kai kadrus parodai atrenka kiti žmonės, jais pasakojama kiek kitokia istorija“, – tikina Z. Nekrošius ir V. Usinavičius.

Fotomenininkai tikina, kad parodai iš 15 000 kadrų atrinkta apie 70 nuotraukų. Ši paroda buvo eksponuojama ne tik Lietuvoje – ją galėjo matyti ir trijų Latvijos miestų gyventojai, taip pat nuotraukos buvo nugabentos į Minską ir Lisaboną.

Paroda LRT galerijoje bus eksponuojama iki kovo 25 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...