captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kada skiriama valstybinė pensija kraujo donorams?

Valstybinių pensijų įstatyme nustatyta teisė gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją asmenims, kuriems suteiktas Garbės donoro vardas, sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Valstybinių pensijų skyriaus vyriausioji specialistė Svajūnė Gaidamavičienė. Anot jos, dėl visų klausimų, susijusių su Garbės donoro vardo suteikimu, reikia kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

LRT RADIJO klausytojas Adomas iš Kauno, domisi, už kokius nuopelnus ir ar apskritai skiriama valstybinė pensija kraujo donorams.

Kaip teigia S. Gaidamavičienė, Garbės donorams, kaip ir kitiems Lietuvos Respublikos piliečiams, pretenduojantiems į pirmojo ar antrojo laipsnio valstybines pensijas, antrojo laipsnio valstybinė pensija skiriama sukakus senatvės pensijos amžiui arba asmenį pripažinus nedarbingu ar iš dalies darbingu (netekusiu 60 proc. ir daugiau darbingumo).

„Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, Garbės donoro vardas sveikatos apsaugos ministro įsakymu suteikiamas tiems donorams, kurie ne mažiau kaip 40 kartų davė kraujo arba 200 kartų plazmos ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvavo nemokamos donorystės veikloje“, – aiškina specialistė.

Ji primena, kad atskaitos tašku, nuo kurio skaičiuojama nemokamos donorystės veikla, laikomi 1997 m., kai įsigaliojo Kraujo donorystės įstatymas.

„Asmenis, kuriems suteiktas Garbės donoro vardas, pirmojo ir antrojo laipsnių Valstybinių pensijų skyrimo komisijai dėl antrojo laipsnio valstybinės pensijos skyrimo teikia sveikatos apsaugos ministras. Tiesiog reikia kreiptis į šią ministeriją dėl visų klausimų, susijusių su Garbės donoro vardo pripažinimu, suteikimu“, – sako S. Gaidamavičienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close