captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Ar privalo autobuso vairuotojas, prašomas keleivių, patildyti muziką?

Jei bent vieno keleivio nuomone muzika autobuse skamba per garsiai, vairuotojas privalo patildyti ar išjungti muziką. O vairuotojui atsisakius tai padaryti, reikėtų kreiptis į to autobusų parko administraciją, sako Panevėžio autobusų parko generalinis direktorius Rimantas Petukauskas.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

LRT RADIJO klausytojas Stasys teiraujasi, ar teisingai elgiasi autobuso vairuotojas, transporto priemonėje garsiai leidžiantis muziką. „Neseniai važiavau autobusu iš Kauno į Kėdainius. Įlipęs į autobusą, išgirdau gana garsiai grojančią muziką. Kai vairuotojo paprašiau, kad pritildytų radiją, jis atsakė, kad muzika jam patinka, o jos klausyti nenorintys keleiviai gali sėsti autobuso gale. Ar teisus buvo vairuotojas?“ – klausia jis.

„Neabejotinai teisus buvo keleivis. Tarpmiestiniais autobusais keleivius vežantis vairuotojas būna ne uždaroje kabinoje, o bendroje erdvėje su visais keleiviais, kuriems kelionės metu turi būti sukurtas maksimalus komfortas. Tad, jei vairuotojas per garsiai leido muziką, jis privalėjo radiją patildyti arba jį visai išjungti. Tai numatyta ir keleivių pervežimo taisyklėse, ir vairuotojų pareiginėse instrukcijose“, – sako R. Petukauskas.

Autobusų parko direktoriaus teigimu, sužinojusi apie tokius atvejus, įmonės administracija atitinkamai reaguoja ir baudžia vairuotojus.

„Nuobaudos paprastai būna finansinės – sumažinamas kintamas priedas, atlyginimas. Jei tokie atvejai kartojasi, vairuotojas skiriamas dirbti miesto autobusuose, kuriuose radijo imtuvai būna vairuotojų kabinose arba jų nebūna visai“, – pasakoja R. Petukauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Klausiate – atsakome

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close