captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rašytojo S. Šaltenio jubiliejui – specialios transliacijos per LRT TELEVIZIJĄ

Per Kūčias rašytojas, Nepriklausomybės akto signataras Saulius Šaltenis švęs savo 70-ąjį jubiliejų. Pokalbis su jubiliatu – antrąją Kalėdų dieną LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“
T. Vinicko (DELFI.lt) nuotr.
T. Vinicko (DELFI.lt) nuotr.

„Pats laikas užversti vieną puslapį ir pradėti gyventi iš naujo“, – sako Nepriklausomybės akto signataras, beveik po dviejų dešimtmečių vėl įžengęs į literatūros pasaulį su dviem naujomis knygomis.

Buvęs kultūros ministras tikina, kad dabar prasidėjo naujas etapas, ir pripažįsta, jog ėjimas į politiką buvo didžioji jo klaida, kainavusi ir sveikatos, ir nervų. Naujausia jo knyga „Žydų karalaitės dienoraštis“, kaip sako pats rašytojas, primena laikus, kai rašė „Riešutų duoną“.

Kūčių dieną gimęs būsimasis literatas savo gimtadieniu ne vienerius metus gelbėjo visas šeimos minimas šv. Kalėdas. „Man taip sutapo su Kalėdom. Kalėdų laukdavom, mama kepdavo „Napoleonus“ pagal prieškarinius receptus, būdavo baltas stalas, Antano Baranausko staltiesė, jo sidabras, o už lango – jau visai kitas gyvenimas. Pamenu, per Kalėdas važiuoja didžiulis pulkas kareivių, važiuoja į miškus partizanų šaudyt, o mes čia Kalėdas švenčiam, sninga. Augdami žmonės gyvenime turi turėti kažkokią šviesią užuovėją, dalykus, kurie juos palaiko, atšildo, jeigu sunku ir blogai“, – į senus prisiminimus panyra jubiliatas.

Išskirtinis pasakojimas apie Kūčių dieną jubiliejų švenčiančio S. Šaltenio gyvenimo kasdienybę ir požiūrius į dabartį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ gruodžio 26 d. 19.40 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...