captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kalėdinėje „Vario audroje“ komisija vertino orkestrų kulinarinius gebėjimus

Kalėdinėje  „Vario audros“ laidoje komisija vertino ne orkestrų pasirodymus, o jų gamintus šventinius patiekalus. O įprastus balus šį vakarą pakeitė silkių balai.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Šventinėje laidoje svečiavosi operos solistų pora Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Asta Pilypaitė ir „Dežavu“ choras ir Kauno „Božolė“ choras su „Rondo“ lyderiu Aleksandru Ivanausku - Fara. O šmaikštųjį laidos vedėją G. Savicką pakeitė Marijus Žiedas.

Komisijos gretose šįkart – Valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vadovas Ugnius Vaiginis ir operos solistas E. Seilius ir etnomuzikologė Zita Kelmickaitė.

Pirmieji į sceną žengė Vilius ir Violeta Tarasovai bei Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos orkestras su daina „Nusijuok“. Klaipėdiečių gamintą farširuotą lydeką ir šokoladines eglutes komisija įvertino puikiai.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Su daina „Draugams“ pasirodė Pabradės kultūros centro fanfarinis orkestras ir grupė „DAR“. Pabradiškiai komisijos narius vaišino saldumynais – vardiniu „Vario audros“ tortu, žagarėliais ir morengais.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Neteisėtai padaryti“ ir Vilniaus Gedimino Technikos universiteto orkestras atliko kūrinį „p. Aktorius“. Studentai ant šventinio stalo patiekė mėsainius, tortą ir vynuogių, pelėsinio sūrio ir riešutų suktinukus.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Vilijos Matačiūnaitės suburtas orkestras „Vario kirtis“, atlikęs dainą „Juoda orchidėja“, komisijos narius vaišino meduoliu, pyragaičiais ir sausainiais. Saldumynus gamino pati orkestro kapitonė.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Patrulių“ vadovaujamas Plungės kultūros centro orkestras atliko „Žemaičių pynę“. O po jų pasirodymo ant komisijos stalo atsidūrė tortas, svogūnų sriuba ir varškės bei česnakų užkandėlė. Z. Kelmickaitė, U. Vaiginis ir E. Seilius vaišes vieningai įvertino trisdešimčia silkių.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Artūro Noviko vadovaujamas vokalinis ansamblis „Jazz Island“ šįkart savo pasirodyme sujungė amerikietiškas ir lietuviškas tradicijas: daina „White Christmas“ peraugo į lietuviškąją „Leliumoj“. Ansamblis komisiją vaišino namuose kepta duona, marinuotu moliūgu ir apelsinų džemu.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Po nuotaikingo „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ ir Pajiešmenių Brass pasirodymo, kuriame nuskambėjo daina „Venesuela“, ant komisijos stalo atsidūrė kepti, obuolių ir varškės sūriai bei vardinis „Pajiešmenių Brass“ tortas. 


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...