captcha

Jūsų klausimas priimtas

Š. Nako „Karai ir pokariai“ – eseistikos ciklas apie XX a. istoriją ir muziką per LRT KLASIKĄ

Nuo lapkričio 17-osios nacionalinio transliuotojo radijo programa LRT KLASIKA pradeda transliuoti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus ir eseisto Šarūno Nako laidų ciklą „Karai ir pokariai“. 
 
LRT nuotr.
LRT nuotr.

Kiekvieną antradienį po 12 ir 22 val. žinių  transliuojamas eseistinių laidų ciklas atskleis, pasak autoriaus, gana netikėtą kūrybos ir idėjų įvairovę, mėginimus prisitaikyti prie tuo metu gyvenimą reguliuojančios karinės propagandos, siekius nuo jos atsiriboti, kompozitorių vidinių nuostatų transformacijas ir kintančius visuomenės poreikius.

Ciklo laidose skambės keliasdešimties įvairių kraštų kompozitorių kūriniai, garso takelių fragmentai iš dokumentinių ir vaidybinių filmų. Bus pateikiamos ištraukos iš garsių politikų pasisakymų ir istorinę svarbą turinčių istorinių dokumentų. Bus aptariami du pasauliniai karai ir kariniai konfliktai Ispanijoje, Korėjoje, Vietname, Afganistane, apmąstoma jų įtaka bendram politiniam klimatui ir poveikis kultūros raidai.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai“, „Bacevičiaus laikai“, „Naujieji skersvėjai“. Už jų rengimą apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos, „Pragiedrulių“ ir M. K. Čiurlionio premijomis, nominuotas „Bitinukų“ apdovanojimams, jam įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“.

„Karai ir pokariai“ yra bendras VšĮ „Garsai ir blyksniai“ ir LRT projektas, iš dalies finansavimas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...