captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kodėl ne visuose bankomatuose galima išsigryninti 5 eurų kupiūrą?

Dėl techninių bankomatų charakteristikų smulkias 5 eurų kupiūras galima išsigryninti ne visuose bankomatuose, tačiau tokių – mažuma. Taip sako „Swedbank“ atstovas Saulius Abraškevičius.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

LRT RADIJO klausytoja sako, kad įvedant eurą buvo žadama, kad bankomatuose visada bus galima išsiimti ir smulkiausią kupiūrą – 5 eurus. „Kurį laiką taip ir buvo. Deja, pastaruoju metu bent jau „Swedbank“ bankomatuose išsigryninti 5 eurų banknoto negalima. Kodėl?“ – teiraujasi ji.

„Swedbank“ atstovo teigimu, šio banko bankomatų tinkle 5 eurų kupiūras išsigryninti galima didžiojoje dalyje bankomatų, tokių vietų šalyje yra per 270. Tačiau pastebėta, kad žmonės bankomatuose dažniausiai gryninasi didesnės vertės – 10, 20, 50 eurų – kupiūras.

„Dėl įrenginių techninės charakteristikos jų negalima pripildyti visų įmanomų nominalų kupiūromis – yra ir tokių bankomatų. Tiesa, tokių, kur 5 eurų kupiūros negalima išsigryninti, nedaug“, – sako S. Abraškevičius.

Anot specialisto, bankomatai pagal techninę charakteristiką skirstomi į du tipus – grynuosius pinigus priimantys ir išduodantys bankomatai bei tik pinigus išduodantys.

„Pirmojo tipo bankomatai, kurių visoje šalyje yra daugiau nei 100, 5 eurų kupiūrų neišduoda. Mažiausia kupiūra šiuose aparatuose – 10 eurų. O paprastuosiuose bankomatuose, kurių šalyje yra per 270, 5 eurų kupiūras išsigryninti galima“, – tikina jis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Klausiate – atsakome

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close