captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT komandos Libane dienoraštis: miestas, kuriame elektra būna tada, kada būna

LRT žurnalistas Edvardas Špokas, operatorė Miglė Gaižiūtė ir režisierė Eglė Marija Želvytė išvyko į Libaną kurti dokumentinio filmo, kuriame gilinsis į pabėgėlių Artimuosiuose Rytuose problemą. M. Gaižiūtė su LRT.lt skaitytojais dalinasi kelionės patirtimis. 
LRT nuotr.
LRT nuotr.

Pirma diena. Skrydis: Stambulas–Beirutas. 

Klausausi sufijų melodijų, mintyse – dervišų šokis. Labai geras būdas atsipalaiduoti prieš suplanuotus filmavimus pabėgėlių stovyklose. 

Mūsų trijulės (režisierės Eglės, redaktoriaus Edvardo ir mano – operatorės Miglės) kelionės gidas pakviečia į senutėlį „Nissan“ automobilį, kuris leidžiasi gatvėmis, nustelbdamas iš lauko sklindantį muadzino kvietimą maldai, pralėkdamas tamsiose pakelėse lūkuriuojančius vyrus. 

Pabėgėlių istorijų paieškos prasideda mieste, kur kelių eismo taisyklės neegzistuoja, o elektra būna tada, kada būna...

 

Antra diena. Pabėgėlių vaikų dienos centras. 

Mergaitė kukliai kepšteli į koją ir ištiesia puokštelę gėlių, pirštuku rodydama, kad jos – man. Tokios šaunios dovanos senokai nesu gavusi. 

Mergaitė migdolinėmis akimis apsidžiaugė apsikabinimu. Dabar mes draugės. Kova dėl dėmesio ir vietos autobuse – šių vaikų kasdienybė. 

Apie vežimo taisykles čia kalbėti neverta, nes tie mažutėliai geba ir keturiese tilpti į vieną sėdimą vietą, o ir autobuso prietaisų skydelis puikiai pakeičia sėdynę. 

Jei būtų fiksuojamas vaikų skaičiaus autobuse rekordas – pabėgėlių vaikų dienos centras taptų nugalėtoju. Mekos apreiškimuose rašoma: jei kam nors bus lemta atsidurti nelaimingųjų būry, vis tiek, atėjus laikui, ir jis patirs visa apimančią Dievo malonę, dieviškąją globą. 

„Viskas Alacho valioje“, – padėdamas saldžios kavos stiklinę ir keldamas akis bei rankas į dangų ištaria pabėgėlių stovyklos gyventojas. 

„Amen“,  – ištaria aplinkiniai.

Kūrybinė grupė į Libaną vyko pagal tarptautinį projektą „Žiniasklaida vystymuisi“, finansuojamą Europos Komisijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...