captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kokia minimali temperatūra privaloma bute?

Higienos normos nustato tinkamą buto temperatūrą, o jei jūsų namuose per šalta ar per šilta, reikėtų kreiptis į už tai atsakingas institucijas. Taip teigia Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovė Daina Švėgždaitė.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

LRT RADIJO klausytojas domisi kambario temperatūros normomis šildymo sezono metu.

„Ar yra normatyvinis aktas, kuris nustato minimalią temperatūrą bute? Su bendrijos vadovybe susitarti nepavyksta, o kambario temperatūra tesiekia 15–16 laipsnių ar net mažiau“, – sako jis.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovė D. Švėgždaitė teigia, kad šaltuoju metų laikotarpiu oro temperatūra gyvenamosiose patalpose turėtų siekti 18–22 laipsnius šilumos, o santykinė oro drėgmė – 35–60 proc. Tualeto ir vonios kambariuose oro temperatūra turėtų būti kiek didesnė – siekti 20–23 laipsnius.

„Esant tokiems mikroklimato parametrams, sveikatos sutrikimų nebūna. Leistinus mikroklimato parametrus ir jų ribines vertes nustato Lietuvos higienos normos“, – sako specialistė.

Anot D. Švėgždaitės, jei gyvenamųjų patalpų temperatūra mažesnė nei minėtos ribinės vertės, pirmiausiai gyventojai turėtų kreiptis į namą administruojančią įmonę, kuri turėtų užtikrinti šių parametrų atitikimą gyvenamosiose patalpose.

„Ar tinkamai namo administratorius prižiūri namo būklę, stebi savivaldybė. O šilumos tiekimą kontroliuoja Valstybinė energetikos inspekcija, ten ir galima kreiptis“, – rekomenduoja ji.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Klausiate – atsakome

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...