captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prisistatė pirmieji naujojo projekto „Vario audra“ dalyviai

Netrukus LRT TELEVIZIJOJE pasirodys unikalus pučiamųjų instrumentų konkursas „Vario audra“. Penktadienį didžiojoje LRT studijoje vykusiame filmavime prisistatė pirmieji dalyviai. 
 
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Profesionaliausias neprofesionalių pučiamųjų orkestrų konkursas. Turėsim trūbų olimpiadą“, – taip projektą pristatė vienas jo vedėjų Giedrius Savickas. „Vario audras“ jis ves kartu su Gabriele Martirosianaite, LRT TELEVIZIJOS žiūrovams jau pažįstama iš projekto „Delfinai ir žvaigždės“.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Projektas „Vario audra“ LRT TELEVIZIJOS žiūrovams prisistatys jau spalio pradžioje. Kiekvieną orkestrą į pergalę ves jų kapitonai – žymūs Lietuvos atlikėjai, pažįstami tiek pop muzikos, tiek operos gerbėjams. Tarp kapitonų išvysime tokius atlikėjus, kaip Violeta ir Vilius Tarasovai, Česlovas Gabalis, Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas ir kiti. 

Koncertus ves pirmą kartą kartu dirbsiantis duetas, o dalyvius vertins itin spalvinga komisija – etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vadovas Ugnius Vaiginis ir humoristas Justinas Jankevičius, vėliau prisijungs kiti vertintojai.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Pirmasis scenoje prisistatė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“. Jiems padėti nutarė atlikėja Girmantė Vaitkutė. Pritariant pučiamiesiems, dainininkė atliko kūrinį „Happy“. „Turiu daug bendro su dūdomis: esu ir davęs, ir gavęs“, – pokštavo ir savo vietą komisijoje teisino J. Jankevičius. Jis pripažino, kad šis kūrinys jam jau kiek pabodęs, o orkestrui pritrūko linksmumo. Įdomu tai, kad komisijos nariai balus turi ne rodyti, o išpūsti pučiamuoju instrumentu. J. Jankevičius skyrė 5 balus. U. Vaiginio teigimu, Panevėžyje kas antras gyventojas groja, grojo arba gros. Kitame pasirodyme jis siūlė rodyti daugiau emocijų. Kišeniniu trimitu U. Vaiginis sutrimitavo 5 kartus, taip skirdamas 5 balus. Daug pagyrų orkestrui skyrė ir Z. Kelmickaitė, skyrusi taip pat 5 balus. Orkestro vedlės manymu, toks projektas reikalingas. „Blogiausiu atveju – visi sužinos, kokių yra pučiamųjų instrumentų“, – šypsojosi dainininkė. 


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Antras į sceną kopė „Pajiešmenių“ orkestras. Projekto metu jiems padės grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Visi kartu jie pristatė kūrinį „Žirafa“. Jauniausiam orkestro dalyviui – 10 metų. „Na ir pavarėt“, – žavėjosi Z. Kelmickaitė ir skyrė 5 balus. Su ja sutiko ir U. Vaiginis. „Džiaugiuosi, kad ieškote nestandartinių sprendimų“, – kalbėjo komisijos narys ir taip pat ištrimitavo 5 balus. „Buvot tobuli. O jūsų kaimas nėra Balkanuose?“ – teiravosi J. Jankevičius. 


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Projekte pasirodė ir Rūdiškių muzikos mokyklos orkestras. Jam talkins Vaida Genytė. Komisijos narė Z. Kelmickaitė džiaugėsi, kad Lietuvoje – tiek daug muzika užsiimančių vaikų. „Fantastiškai grojote vieną nemėgstamiausių mano dainų“, – tikino J. Jankevičius. Komisijos nariai sutartinai gyrė jauną kolektyvą ir skyrė aukščiausius įvertinimus.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Dalyvauti nutarė ir muzikinis ansamblis „Jazz Island“, kuriems pučiamuosius instrumentus atstoja jų balsai. Jie atliko kūrinį „Radeckio maršas“. „Vienintelis toks kolektyvas, kuris viską, ko reikia, turi su savimi“, – liaupsino Z. Kelmickaitė. Abejingi tokiems „pučiamiesiams“ neliko ir U. Vaiginis bei J. Jankevičius – jie skyrė po 5 balus.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Scenoje prisistatė ir Balio Dvariono muzikos mokyklos ir Vilniaus universiteto orkestras „Oktava“ su Česlovu Gabaliu priešakyje. Orkestro pasirengimui priekaištų neturėjo nei Z. Kelmickaitė, nei U. Vaiginis. Komisijos narių manymu, jų pasirodymas – labai profesionalus. „Esate nepadoriai geri“, – vertino J. Jankevičius.


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Muzikinis projektas „Vario audra“ – jau netrukus LRT TELEVIZIJOS eteryje! 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...