captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klausiate – atsakome. Kokiais atvejais pirmokus į mokyklą turi vežti specialus autobusas?

Jeigu kaimuose ar miesteliuose pradinukas gyvena toliau nei 3 km nuo mokyklos, į ugdymo įstaigą jį privalo nuvežti specialus autobusas. Taip sako Švietimo ir mokslo misterijos Švietimo pagalbos skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

LRT RADIJO klausytoja domisi, kodėl jos anūko specialus autobusas nenuveža į mokyklą. „Ar visoje Lietuvoje, ar tik Kauno rajono Raudondvario mokykloje tokie įstatymai? Jeigu iki mokyklos nėra 4 km, pirmokėlių neveža į mokyklą mokykliniu autobusu. Trūksta apie 100 m, nors autobusas važiuoja nepilnas. Paaiškinkite susidariusią situaciją“, – prašo pirmoko močiutė.

Švietimo ir mokslo misterijos Švietimo pagalbos skyriaus vedėja G. Šeibokienė sako, kad vaikų pavėžėjimą nustato Švietimo įstatymas ir visoje Lietuvoje tvarka nustatoma vienodai.

„Visi vaikai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir pradinio pagrindinio ugdymo programas, privalo būti pavežami, jeigu gyvena kaimuose, miesteliuose daugiau kaip 3 km nuo mokyklos. Tą turi užtikrinti steigėjas, t. y. savivaldybės administracija“, – tikina pašnekovė.

Kiekvienas vaikas į mokyklą ir atgal turi būti vežamas nemokamai. Jei mokykla to nesilaiko, tai yra Švietimo įstatymo nuostatų pažeidimas.

„Šiuo atveju, jeigu savivaldybė tikrai priėmė tokį sprendimą ir nustatė, kad vaikai vežiojami, jeigu atstumas iki mokyklos yra 4 km, šį savivaldybės sprendimą reikėtų apskųsti vyriausybės atstovui apskrityje“, – rekomenduoja G. Šeibokienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...