captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui – specialios TV užsklandos per LRT

Saulės mūšis – vienas iš daugelio Lietuvai svarbių mūšių ir karinių operacijų, apie kuriuos pasakoja LRT televizijos eteryje besisukančios specialios užsklandos, skirtos Lietuvos kariuomenės atkūrimo  100-mečiui paminėti. TV skirtukai Marijaus Žiedo balsu pasakoja ir apie Žalgirio, Oršos, Salaspilio, Ūlos, Chotino, Kėdainių-Šėtos, Širvintų-Giedraičių kautynes, Algirdo žygius į Maskvą, Klaipėdos sukilimą ir t.t.   

12 patriotiškumą ir pagarbą Lietuvos kariuomenei puoselėjančių video skirtukų transliuojami geriausiu laiku per LRT televiziją, LRT Kultūrą ir LRT Lituanicą. Scenarijaus autorė – Lolita Bytautaitė, režisierius – Donatas Simaitis.

1236 m. rugsėjo 22 d. Saulės mūšyje jungtinės lietuvių pajėgos sumušė kalavijuočius. Atrėmusi galingą priešą, Lietuva kuriam laikui įgijo ramybę šiaurėje bei galimybę stiprinti savo valstybingumą viduje ir tarptautinėje arenoje.

Mūšyje sutriuškintas Kalavijuočių ordinas nustojo egzistuoti kaip savarankiška politinė jėga ir buvo priverstas prisijungti prie Kryžiuočių ordino. 1236 m. pergalė Šiaulių žemėje yra itin reikšminga Lietuvos, Baltijos regiono bei Rytų Europos istorinei raidai.

Užsklandas galima rasti:

Žalgirio mūšis

Saulės mūšis

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...