Tavo LRT

2015.09.09 06:47

Klausiate – atsakome. Kodėl „Savaitė“ sujungta su „Pasaulio panorama“?

LRT.lt2015.09.09 06:47

LRT TELEVIZIJOS eteryje sujungus „Savaitės“ ir „Pasaulio panoramos“ laidas, atsinaujinusi „Savaitė“ pateiks dar išsamesnes pasaulio ir Lietuvos įvykių analizes, o prie naujos laidos dirbs abiejų ankstesniųjų laidų komandos. Taip sako LRT TV naujienų tarnybos direktorius Audrius Matonis. 

LRT.lt portalo skaitytoja Živilė susirūpino, kad LRT TELEVIZIJOS eteryje nebeliks laidos „Pasaulio panorama“, mat ši naujame sezone sujungta su aktualijų laida „Savaitė“. 

„Esu šokiruota žinios apie likviduojamą „Pasaulio panoramą“ – geriausią užsienio žinių ir įžvalgų laidą ne tik LRT, bet ir apskritai Lietuvos televizijose. Kam reikėjo sujungti puikią pasaulinio žurnalistikos lygio laidą su beveide „Savaite“? Per mažai eterio laiko rimtoms laidoms? Valdžiai neįtiko rengėjai?“ – domisi portalo skaitytoja. 

LRT TV naujienų tarnybos direktorius A. Matonis sako, kad užsienio naujienų apžvalga ir analizė bei jų komentarai niekur nedingsta iš LRT TELEVIZIJOS eterio. 

„Tačiau globaliame pasaulyje, Lietuvai vis giliau integruojantis į Europos Sąjungą (ES) ir euroatlantines struktūras, yra sunku, o neretai – ir neįmanoma nubrėžti ribą, kur baigiasi Lietuvos reikalai ir prasideda pasauliniai“, – kalba A. Matonis. 

JJo teigimu, turint galvoje tai, kad Lietuva yra ES ir NATO narė, sąvoka „užsienio naujienos“ darosi sąlygiška. „Todėl nusprendėme integruoti ekspertų įžvalgas apie Lietuvą ir pasaulį į vieną laidą. 

Esu tikras, kad žiūrovui galėsime pateikti labiau integruotą ir dar išsamesnį turinį, analizuodami pasaulinių įvykių poveikį Lietuvai bei atgarsius apie juos šalyje, ir atvirkščiai“, – mano LRT TV naujienų tarnybos direktorius.

Pašnekovas pabrėžia, kad tarptautinis turinys naujoje laidoje „Savaitė“ dėl to nenukentės, jam nebus skiriama mažiau dėmesio: vietoj „Pasaulio panoramos“ ir ligšiolinės „Savaitės“ dviejų pusvalandžių, naujoji „Savaitė“ truks valandą. 

„Visai galimi atvejai, kai laidoje pasaulio bus net daugiau nei Lietuvos. Tai priklausys nuo konkrečių įvykių aktualumo ir jų gausos Lietuvoje ir pasaulyje“, – tikina A. Matonis.

Pašnekovo žodžiais, vienoje laidoje paprasčiau kalbėti apie tai, kaip atsiliepia globalaus masto įvykiai mūsų šaliai ir kaip mūsų šalies sprendimai, problemos, iniciatyvos girdimi ir vertinami mūsų sąjungininkų ir oponentų.

„Tarptautinį turinį naujai „Savaitei“ ir toliau kurs ankstesnės „Pasaulio panoramos“ žurnalistai: Karolis Kaupinis, Vykintas Pugačiauskas, Algirdas Acus, Edvardas Špokas, Jolanta Paškevičiūtė. 

Jie dirba drauge su senos „Savaitės“ komanda: laidos vedėja Nemira Pumprickaite, Joana Lapėniene, Jevgenijum Bardausku, Algirdu Igoriumi ir kitais.

Atsinaujinusi „Savaitė“ – sekmadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.