Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Dainų dainos“ dalyviai susikovė pirmajame pusfinalyje

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeštadienio vakarą „Dainų dainos“ dalyviam susikovus pirmajame pusfinalyje šešios dainos jau pateko į tolimesnį etapą. Tai kūriniai „Gintarai“, „Saulė“, „Juoda orchidėja“, „Lauksiu tavęs ateinant“, „Tos pačios akys“ ir „Šalia“.

Šeštadienio vakarą „Dainų dainos“ dalyviam susikovus pirmajame pusfinalyje šešios dainos jau pateko į tolimesnį etapą. Tai kūriniai „Gintarai“, „Saulė“, „Juoda orchidėja“, „Lauksiu tavęs ateinant“, „Tos pačios akys“ ir „Šalia“.

„Dainų dainai“ priartėjus prie pabaigos, šiek tiek keičiasi ir projekto taisyklės. Nuo šiol dainos bus vertinamos ne atskirai, o reitinguojamos.

Vyresniųjų vertinimo komisijoje: Mikalojus Novikas, Andrius Kulikauskas, Alvydas Jegelevičius, Algimantas Raudonikis. Pirmadienio vakaro prie komisijos prisijungė Viktoras Malinauskas.

Jaunojoje „Dainų dainos“ komisijoje: Stanislovas Stanickis-Stano, Deivydas Zvonkus, Andrius Borisevičius, A. Martinėnas-Vudis ir Edgaras Lubys.

Šeštadienio vakarą dainos, bendroje vertinimo lentelėje užėmusios pirmas šešias vietas patekeko į tolimesnį konkurso etapą. Dainos, kurioms ne taip pasisekė, turės dar kartą susirungti kitame pusfinalyje.

Komisijos lentelė:

A. Kulikauskas „Gintarai“ 79 balai

Stano „Saulė“ 69 balai

A. Borisevičius „Šalia“ 61 balas

D. Zvonkus „Tos pačios akys“ 60 balų

A. Raudonikis „Lauksiu tavęs ateinant“ 53 balai

Marius Leskauskas „Kol meile tikėsim“ 50 balų

M. Novikas „Žalioj stotelėj“ 39 balai

Sasha Son „Aš lauksiu“ 34 balai

A. Zvonkus „Aš mažas“ 32 balai

A. Raudonikis „Krantų gėlė“ 27 balai

Gintarė Karaliūnaitė „Svarbiau negu meilė“ 24 balai

Stano „Meilės simfonija“ 22 balai

„Baltasis kiras“ „Lupytės“ 17 balų

„MG International“ „Juoda orchidėja“ 14 balų

P. Bagdonavičius „Kas atsakys“ 4 balai

Žiūrovų lentelė:

„MG International“ „Juoda orchidėja“ 12 188 balsai

A. Kulikauskas „Gintarai“ 9 690 balsų

Stano „Saulė“ 7 358 balsai

A. Raudonikis „Krantų gėlė“ 5 047 balsai

A. Zvonkus „Aš mažas“ 4 526 balsai

A. Raudonikis „Lauksiu tavęs ateinant“ 3 749 balsai

M. Novikas „Žalioj stotelėj“ 3 555 balsai

D. Zvonkus „Tos pačios akys“ 3 509 balsai

Stano „Meilės simfonija“ 3 288 balsai

A. Borisevičius „Šalia“ 3 041 balsas

„Baltasis kiras“ „Lupytės“ 2 731 balsas

P. Bagdonavičius „Kas atsakys“ 2 579 balsai

Sasha Son „Aš lauksiu“ 845 balsai

Gintarė Karaliūnaitė „Svarbiau negu meilė“ 731 balsas

Marius Leskauskas „Kol meile tikėsim“ 710 balsų

Bendra lentelė:

A. Kulikauskas „Gintarai“ 22 balai

Stano „Saulė“ 18 balų

 „MG International“ „Juoda orchidėja“ 12 balų

A. Raudonikis „Lauksiu tavęs ateinant“ 11 balų

D. Zvonkus „Tos pačios akys“ 10 balų

A. Borisevičius „Šalia“ 9 balai

A. Raudonikis „Krantų gėlė“ 8 balai

A. Zvonkus „Aš mažas“ 8 balai

M. Novikas „Žalioj stotelėj“ 8 balai

Marius Leskauskas „Kol meile tikėsim“ 5 balai

Sasha Son „Aš lauksiu“ 3 balai

Stano „Meilės simfonija“ 2 balai

„Baltasis kiras“ „Lupytės“ 0 balų

P. Bagdonavičius „Kas atsakys“ 0 balų

Gintarė Karaliūnaitė „Svarbiau negu meilė“ 0 balų

A. Raudonikio kūrinį „Krantų gėlė“ atliko V. Malinauskas ir Romualda Suchotska. „Melodija nepalieka abejingų ir, manau, kad šį grybų karą pelnytai nugalės Raudonikis“, – pokštavo D. Zvonkus.

Vudis ir Gintarė Karaliūnaitė sudainavo kūrinį „Svarbiau negu meilė“, kurią ir sukūrė pati G. Karaliūnaitė. „Dėkoju jaunam autoriui už tokį jautrumą, kuris atsispindi ir melodijoje, ir tekste“, – vertino A. Raudonikis.

„Jazz Island“ patikėta atlikti M. Noviko „Žaliąją stotelę“. „Baltijos šalyse tikrai nėra tokio choro“, – tikino A. Jegelevičius. „Ši daina kelia labai šiltus jausmus, o jei rinktume geriausią dainų dainos atlikimą – būtų pirmame trejetuke“, – vertino Stano.

D. Zvonkaus dainą „Aš mažas“ atliko Vilius ir Violeta Tarasovai, Edgaras Lubys ir Geltona. „Labai gera daina, puikus priedainis“, – gyrė M. Novikas. „Tai jau patentuotas Klaipėdos miesto himnas. Mačiau, kaip per jūros šventę visa Klaipėda ją dainavo“, – kalbėjo A. Kulikauskas.

Paulius Bagdonavičius atliko savo kūrybos dainą „Kas atsakys“. „Manau, kad šis dainininkas vertas dėmesio“, – pagyrė A. Jegelevičius. Tačiau jis pritarė D. Zvonkaus minčiai, kad reikėtų tobulinti kūrinio aranžuotę. V. Malinauskas svarstė, kad dainininkas kai kur „perspaudė“.

Česlovas Gabalis su Juste Kazakevičiūte sudainavo A. Kulikausko kūrinį „Gintarai“. D. Zvonkus žemaitiškai padėkojo kompozitoriui už dainą. „Tai vienas nuostabiausių lietuviškų kūrinių“, – žavėjosi Stano.

„MG International“ atliko savo kūrybos dainą „Juoda orchidėja“. „Man atrodo ir tokia daina gali būti. Turi savo minusų ir pliusų. Apie minusus nenorėčiau kalbėti, apie pliusus – irgi“, – pokštavo M. Novikas. V. Malinausko manymu, dainos motyvas gražus ir įsimenantis. Stano teigė, kad daina yra „pagauli“.

Stano kūrinį „Saulė“ atliko Gražvydas Sidiniauskas. Atlikėjas yra silpnaregis, todėl komisijai pasirodė, kad kūrinio „Saulė“ atlikimas – labai simboliškas. „Nuostabi daina, sveikinu autorių“, – kalbėjo V. Malinauskas. Jis pagyrė ir vaikino atlikimą. „Šis dainininkas atradimas. Ir žmogiška prasme nepaprastas pasirodymas“, – A. Jegelevičius.

Sasha Son dainą „Aš lauksiu“ atliko pats kūrinio autorius ir Evelina Sašenko. „Man patinka duetai, nes galima atskleisti daugiau dainos spalvų“, – sakė D. Zvokus. „Šioje dainoje nepajutau melodijos“, – sukritikavo M. Novikas. Jam pritarė ir A. Kulikauskas.

Valdemarui Frankoniu ir Romui Bubneliui teko atlikti A. Raudonikio dainą „Lauksiu tavęs ateinant“. „Čia jau liaudies daina. Lietuva ją įvertinusi“, – tvirtino A. Kulikauskas.  Komplimentus dainai skyrė ir jaunoji kompozitorių komisija.

Grupės „69 danguje“ merginos scenoje pasirodė su Stano daina „Meilės simfonija“. „Priedainis įsimenantis iš karto. Šauni daina“, – gyrė A. Kulikauskas. „Man atrodo, kad tai – viena geriausių Stano dainų“, – vertino E. Lubys. „Manau, kad pavadinti šį kūrinį simfonija yra gerokai per drąsu, ką manai?“ – šmaikštavo D. Zvonkus.

Girmantė Vaitkutė ir Vaidas Baumila pasirodė su Mariaus Leskausko daina „Kol meile tikėsim“. „Autoriui norėčiau paploti, o aranžuotojui – ypač“, – kalbėjo V. Malinauskas.

A. Borisevičiaus daina „Šalia“ suskambo Nedos lūpose. „Puiku, kai kūrinys patenka į geras rankas“, – atlikėją gyrė dainos autorius. „Daina tikrai užpildo liūdesio erdvę, kurios pas mus kartais būna per daug“, – kalbėjo A. Jegelevičius.

Paskutinė scenoje pasirodė grupė „Baltasis kiras“ su daina „Lupytės“. Nuotaikingas kūrinys paskatino projekto vedėją Beatą Tiškevič prisijungti prie atlikėjų ir pašokti scenoje.