Naujienų srautas

Tavo LRT2015.04.23 14:05

Ar galima nubausti neblaivų vairuotoją, jei automobilis nejuda?

Tam, kad galėtum nubausti girtą vairuotoją, privalai jį matyti važiuojantį. Priešingu atveju – imtis priemonių nėra pagrindo. Taip teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis.  

Tam, kad galėtum nubausti girtą vairuotoją, privalai jį matyti važiuojantį. Priešingu atveju – imtis priemonių nėra pagrindo. Taip teigia policijos atstovas Ramūnas Matonis.

LRT Radijo klausytojas Povilas teiraujasi, ar policijos pareigūnai galėjo nebausti girto vairuotojo, kuris miegojo mašinoje, ir tik laukti, kada neblaivaus asmens vairuojamas automobilis pajudės iš vietos, ar toks pareigūnų elgesys nėra per daug rizikingas kitų kelių eismo dalyvių atžvilgiu.

„Prieš porą savaičių žiūrėjau laidą, kurioje rodė, kaip policijos pareigūnai Širvintų rajone surado mašiną. Joje miegojo girti žmonės. Vairuotojas taip pat buvo girtas. Policijos pareigūnai liepė jiems išsimiegoti, neištraukė nei raktelių, nieko. Tik liepė ryte važiuoti namo. O patys stovėjo už kampo ir žiūrėjo. Už kelių minučių mašina pajudėjo ir išvažiavo. Jie pradėjo vytis, galutinis rezultatas – automobilio avarija. O jeigu į kelią būtų išbėgęs žmogus arba susidurtų su kita mašina, susižalotų patys?“ – svarsto klausytojas.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis peržiūrėjo minėtą vienos televizijos laidos epizodą ir teigia, kad šiuo atveju kito pasirinkimo pareigūnai neturėjo, nes tam, kad galėtum nubausti girtą vairuotoją, privalai jį pamatyti važiuojantį.

„Kol nėra nustatyto fakto, kad vairuotojas automobilį vairuoja neblaivus, tol bausti pareigūnai neturi pagrindo. Šiuo atveju automobilis stovėjo, žmonės automobilyje miegojo, tačiau įrodymų, kad tie asmenys tą automobilį vairavo, nebuvo. Dėl to pareigūnai negalėjo imtis jokių priemonių“, – tikina R. Matonis.

Pasak policijos atstovo, iš vaizdo medžiagos matyti, kad vienintelis pažeidimas, kurį galėjo fiksuoti policijos pareigūnai – viešosios rimties trikdymas. „Tačiau taip pat nelabai aišku, ar ta muzika, kuri grojo, buvo labai garsi ir tikrai trikdė viešąją rimtį“, – kalba specialistas.

Pašnekovo manymu, pareigūnai patys įvertino situaciją ir nusprendė, kad vairuotojas nevairuos, nes iš pažiūros buvo labai girtas.

„Žinoma, kai automobilis pajudėjo, jis jau pradėjo kelti grėsmę kitiems vairuotojams. Todėl palikti šio automobilio pareigūnai negalėjo ir privalėjo jį vytis bei bandyti sustabdyti. Po kelių akimirkų automobilis nuvažiavo nuo kelio, o vairuotojas ir keleiviai buvo sulaikyti. Neblaivaus vairavimo faktas buvo užfiksuotas“, – tvirtina R. Matonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi