Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – tėvų versti išvykti emigrantai ir „Dainų daina“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė muzikinis projektas „Dainų daina“. Praėjusį šeštadienio vakarą dar trys dainos pateko į tolimesnį etapą. Šį kartą daugiausia simpatijų tiek iš žiūrovų, tiek iš komisijos bendroje lentelėje sulaukė Andriaus Kulikausko, Algimanto Raudonikio ir Deivido Zvonkaus kūriniai.

Tarp žiūrimiausių Mediatekoje, kaip visada, – socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Šįkart viename iš reportažų buvo pasakojama apie du vaikinus, kurie Londone atsidūrė būdami labai jauni, bet be tėvų. Vis dėlto gimdytojų vaidmuo užima svarbią vietą. Būtent jie nutarė, kad vaikams bus geriau išvykus kuo toliau nuo Lietuvos. Todėl Algirdą tiesiog išprašė iš namų Klaipėdoje, o dabartinį jo kambarioką Renatą pastūmėjo mesti mokslus vidurinėje mokykloje Alytuje. Vaikinai, išdrįsę viešai prieš televizijos kamerą papasakoti savo kiek skirtingas, bet tuo pačiu ir panašias istorijas, kalbėjo be užuolankų: buvo ne tik ašarų, bet net ir depresija.

Kitas laidos herojus – Arūnas – Šakiuose kone du dešimtmečius dirbo miškininku. Staiga netekęs darbo, magistro diplomą turintis vyras privalėjo ieškoti alternatyvų – išvyko į Švediją dirbti pagalbiniu darbininku statybose. Sigutė savo vyrą Arūną metus laiko matydavo tik kompiuterio ekrane. Galiausiai vyras į Švediją atsivežė šeimą: vaikus ir žmoną, kuri aukojo mylimą mokytojos darbą. Šiandien Arūnas – įmonės vadybininkas ir buhalteris, besidžiaugiantis solidžia alga ir ramiu gyvenimu, bet paslapčia puoselėjantis viltį grįžti į Lietuvą.

Tuo metu „Stilius“ pasakojo apie verslininko Aurelijaus ir menotyrininkės Aurelijos Rusteikų porą, nutarusią Dubingiams padovanoti bažnyčią. Naujasis projektas tapo bendru tikslu, dėl kurio tarp sutuoktinių nekilo nė menko ginčo. Laidoje – ir išskirtinis pokalbis su prancūzų režisieriumi Michaeliu Hazanaviciumi. Didžiojo kino žvaigždė neslepia į Lietuvą vykęs gana miglotai suvokdamas, kad yra beveik tiesiogiai susijęs su šalimi. „Mano senelis buvo žydas, pasitraukęs iš Lietuvos praėjusio amžiaus pradžioje“, – pasakoja režisierius. Trečiasis „Stiliaus“ herojus – Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas Makaliaus pravarde, įsitikinęs, kad planuojant kelionę nereikia persistengti. „Jeigu per daug žinosi apie šalį, į kurią vyksti, tikrai neteksi pusės nuotykių“, – mano Makalius.

Prisimindami praėjusią savaitę Anapilin iškeliavusį Nepriklausomybės Akto signatarą, filosofą Romualdą Ozolą LRT Mediatekos lankytojai domėjosi R. Ozolo jubiliejiniu vakaru Signatarų namuose. Vakaro programoje – susitikimas su istorijos ir kultūros žurnalo „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ leidėjais ir naujo regioninio kultūros ir istorijos priedo „Padubysio kronikos“ iniciatoriais. 

Taip pat įdomi LRT žiūrovams buvo ir laida „Įžvalgos“, kurioje diskutuota apie tai, ar Lietuva pribrendo antram Sąjūdžiui, ar jis įmanomas ir reikalingas. Apie tai studijoje kalbėjo buvęs disidentas Vytautas Bogušis, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai R. Ozolas ir Bronius Genzelis bei Nepriklausomybės akto signataras Mečys Laurinkus.

1.       „Dainų daina“

2.       „Emigrantai“

3.       „Stilius“

4.       Aukso fondas. Susitikimas su žurnalo nepriklausomybės sąsiuviniai kūrėjais

5.       Aukso fondas. Įžvalgos