Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Delfinai ir žvaigždės“ patraukia ir televizijos projektų vengiančias žvaigždes

Dviejų olimpiadų prizininkas, buvęs krepšininkas Eurelijus Žukauskas sako dažnai sulaukiantis pasiūlymų dalyvauti televizijos rengiamuose projektuose, tačiau susigundęs tik LRT mestu iššūkiu.  

Dviejų olimpiadų prizininkas, buvęs krepšininkas Eurelijus Žukauskas sako dažnai sulaukiantis pasiūlymų dalyvauti televizijos rengiamuose projektuose, tačiau susigundęs tik LRT mestu iššūkiu.

„Greitai sutikau, daug nesimaiviau“, – kalbėdamasis su LRT Televizijos laida „Gyvenimas“ šypsosi buvęs sportininkas. 2 m 16 cm ūgio, daugiau nei 100 kg sveriantis projekto dalyvis iš pradžių kraipė galvą, kaip jam pavyks susibendrauti su delfinais – juk net nardyti dorai nemokėjo. 

„Čia – viskas kartu sudėjus: ir intriga, ir laiko praleidimas, ir vaikams gali parodyti, ir savęs išbandymas“, – projekto privalumus vardija krepšininkas.  

Griežto režimo krepšinio aikštelėje išmokęs E. Žukauskas sako, kad prisiderinti prie delfinų darbotvarkės buvo visai nesunku.

Krepšininko pasirodymai ne vieną nustebino artistiškumu. Paprastai nedaugžodžiaujantis sportininkas demonstravo vis tvirtėjantį ryšį su delfinais. Jam netrūko fantazijos kuriant šou elementus. Tačiau pirmą kartą kuriamą projektą klaipėdietis paliko pirmas. „Tai buvo ne varžytuvės, o didelis nuotykis, neįkainojama patirtis ir visam gyvenimui širdyje likusi pažintis su delfinais“, – tikina sportininkas. 

Projektas „Delfinai ir žvaigždės“ išbandymu tapo ne tik Lietuvos garsenybėms, bet ir delfinariumo treneriams. „Jie tampa ne tik delfinų, bet ir žmonių treneriais, nes turi įvertinti situaciją: ką gali tu ir ką gali delfinai“, – mano E. Žukauskas. 

Vienas tokių delfinariumo trenerių – Tomas Lebeckis. 38 metų vyras delfinus treniruoja jau tryliktus metus ir sako, kad daugumą jų yra matęs nuo mažens, tad pažįsta kaip šeimos narius. Maža to, dvi delfinariumo gyventojos turi tokius pačius vardus, kaip ir jo dukros. 

Nors visi delfinai atrodo vienodi, pasak trenerio, kiekvienas šių žinduolių turi išskirtinių, kitiems nematomų savybių: nuo charakterio ypatybių iki nosies formos. 

„Draugystė su delfinais užsimezga ne iš karto: iš pradžių reikia prisipratinti, pajusti ryšį, o tam kartais reikia net kelių metų“, – kalba T. Lebeckis.