Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Delfinų ir žvaigždžių“ taisyklės: jokių segtukų, plaukų lako ir palaidų sijonų

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2015.09.08 13:45

LRT projektas „Delfinai ir žvaigždės“ iššūkiu tapo ne tik jo dalyviams, bet ir pačiai televizijai. Teko įgyvendinti tai, ko iki šiol nebuvo visame pasaulyje. 

LRT projektas „Delfinai ir žvaigždės“ iššūkiu tapo ne tik jo dalyviams, bet ir pačiai televizijai. Teko įgyvendinti tai, ko iki šiol nebuvo visame pasaulyje. 

Viena iš projektų rengėjų Marija Silickaja skaičiuoja, kad nuo lapkričio mėnesio iš sostinės į Klaipėdą ir atgal jau įveikė 10 tūkst. km. Su projektu dirbanti moteris sako, kad čia galioja visai kitos taisyklės, nei kituose televizijos projektuose. 

„Pirmiausiai – negali būti jokių blizgučių, nes jie erzina delfinus. Negali būti jokių palaidų sijonų, nes juk galima prisigalvoti – kokį nors didelį sijoną įtempti ant baseino, bet gyvūnams tai neįprasta ir to būti negali“, – LRT Televizijos laidai „Gyvenimas“ draudimus vardija M. Silickaja. 

Dėl to, pasak jos, sugalvota dalyviams pasiūti uniformas: papildomus hidrokostiumus ant įprasto hidrokostiumo viršaus iš specialios medžiagos, nuo kurios nubėga vanduo. 

Kita svarbi detalė – vandeniui atsparus makiažas. „Bandėme vos ne į dubenį su sūriu vandeniu merkti dalyvius tam, kad pažiūrėtume, ar tikrai niekas netirpsta, ar niekas nenubėga, nenusiklijuoja blakstienos“, – tikina pašnekovė.

Šukuosenoms, pasak jos, taip pat iš karto pasakyta „ne“. Dalyvio, šokančio į vandenį, plaukuose negali būti jokių smeigtukų ar segtukų, nes iškritę jie tikrai sudomins baseino gyventojus. 

„Viskas apgalvota – nėra jokio lako, jokių priemonių, kurios tirpsta vandenyje. Dalyviai paskui skundžiasi, kad negali nusiplauti to makiažo. Tačiau mes labiau rūpinamės delfinais, o ne dalyviais“, – šypsosi M. Silickaja. 

Plačiau apie iššūkius – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt