Tavo LRT

2015.04.09 10:08

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – „Dainų daina“ ir laimės istorijos svetur bei Lietuvoje

LRT.lt 2015.04.09 10:08

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė muzikinis projektas „Dainų daina“. Praėjusį šeštadienį paaiškėjo, kokie trys kūriniai pateks į konkurso „Dainų daina“ pusfinalį. Šias pozicijas užėmė Stano daina „Meilės simfonija“, Deivido Zvonkaus kūrinys „Aš tavo“ ir Andriaus Borisevičiaus „Šalia“. Kūriniai surinko daugiausia žiūrovų ir komisijos narių simpatijų.

Didelio susidomėjimo visuomet sulaukia socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Pirmosios istorijos herojų, dviejų seserų – Indrės ir Rūtos – namai jau ketverius metus ne gimtojoje Šilutėje, o Stokholmo pakraštyje. Indrė į Švediją pabėgo nuo siaubą keliančių vyro persekiojimų, primenančių kriminalinius serialus. Po keleto metų Švedijoje atsidūrė ir Rūta. Ji irgi neturėjo kito pasirinkimo: išsiskyrus su vyru, būsto paskola vienišai motinai tapo nepakeliama.

Antrasis „Emigrantų“ pasakojimas prasideda saulėtu rytu Tel Avivo paplūdimyje. Kažkas deginasi, kažkas skaito laikraščius ar knygas, daugybė bėgiojančių ir mankštą darančių žmonių. O gražuolė lietuvė Simona Reuveni, apie kurią šįkart pasakoja LRT televizijos laida „Emigrantai“, čia ateina pasisemti gerų emocijų – žvelgia į krantą skalaujančios Viduržemio jūros tolį ir kiekvieną kartą pagalvoja, kokia ji laiminga.

Laidos „Stilius“ herojų italą Stefano Lanza į Lietuvą atviliojo ne daili lietuvaitė, o lietuvių kalba. Lotynų kalbos magistrantas pirmą kartą čia atvyko prieš aštuoniolika metų į universiteto rengiamus lietuvių kalbos kursus užsieniečiams.

Antrame laidos pasakojime apie bangas pasakoja jų specialistė Jolanta Urbaitienė. Tačiau pasakojimas nesusijęs su fizika ar radiju – Teta bangos yra iš smegenų srities, kurioje miego arba meditacijos būsenoje gimsta mintis, randasi kūryba ir net persikrauna žmogaus imuninė sistema. 

Kitoje laidos istorijoje Lietuvos scenos legenda – moderniojo šokio teatro „Aura“ įkūrėja ir vadovė Birutė Letukaitė – atskleidžia, kokių aukų reikia kūrybai. „Kai nutyla ovacijos ir nusileidžia uždanga, lieka fizinis skausmas“, – sako šokio profesionalė. 

Aktyviai Mediatekoje žiūrėta ir laida „Gyvenimas“. Pirmasis laidos pasakojimas – po dviejų skyrybų laiminga santuoka ir laimingas gyvenimas už Atlanto. Garsiausia Lietuvos balerina Eglė Špokaitė su vyru Dainiumi atveria namų Amerikoje duris. 

Kita istorija – lenktynininkas Antanas Juknevičius atvirai pasakoja apie sportui paaukotus milijonus, prarastą šeimą, skaudžias Dakaro ralio pamokas ir artėjančią tėvystę. 

Trečiojo laidos „Gyvenimas“ pasakojimo herojus – teniso žvaigždė Laurynas Grigelis, kuris vos neprarado karjeros ir netikėtai atrado meilę.

1. „Dainų daina“

2. „Emigrantai“

3. „Stilius“

4. „Panorama“

5. „Gyvenimas“