Tavo LRT

2015.04.07 10:51

LRT Radijo archyvai. A. Patackas: laisvės sąlyga – kad ji yra visokia

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.04.07 10:51

Laisvės sąlyga yra ta, kad ji yra visokia: bloga, gera, pilka, ryški. Taip, minint Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį, sakė Seimo narys, sovietmečio rezistentas, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas.

Laisvės sąlyga yra ta, kad ji yra visokia: bloga, gera, pilka, ryški. Taip, minint Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį, sakė Seimo narys, sovietmečio rezistentas, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas.

„Džiugina tai, kad esi laisvas ir kad Lietuva yra laisva, daryti, ką nori. Gali daryti gera, bloga, bet ji yra laisvė. Laisvė – brangus dalykas. Už ją galima labai daug sumokėti. Liūdina, kaip mes tą laisvę išnaudojame. Išnaudojame, deja, ne taip, kaip turėtume“, – tuomet teigė A. Patackas.

Viso interviu, transliuoto LRT Radijo laidoje „60 minučių“, klausykitės įraše.

Laidotuvės ir atsisveikinimas Kaune

Penktadienį miręs signataras, rezistentas, buvęs Seimo narys Algirdas Patackas trečiadienį bus palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse. Velionis bus pašarvotas Kauno įgulos karininkų ramovėje. Mirusiojo lankymas numatytas antradienį nuo 10 iki 20 valandos.

Laidotuvių dieną 9 valandą Šv. Mišios įvyks Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, atsisveikinimas su A. Patacku – nuo 10 valandos, karstas bus išnešamas nuo 14 valandos.

A. Patackas po sunkios ligos mirė penktadienį ryte. Jis gimė Antrojo pasaulinio karo metu 1943-aisiais Trakuose, bet visada vadino save kauniečiu – šiame mieste įgijo inžinieriaus išsilavinimą ir dirbo didžiąją savo gyvenimo dalį.

Sovietmečio rezistentas ir Seimo narys, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas, penktadienį mirė po sunkios ligos. Jam buvo 71 metai.

Dėl antisovietinės veiklos jam teko paragauti kalinio duonos. 1986 ir 1987 metais – sovietinės okupacinės valdžios A. Patackas buvo kalinamas už pogrindžio kultūros leidinių „Lietuvos ateitis“, „Pastogė“ redagavimą ir leidimą.

Prasidėjus tautiniam atgimimui, 1988–1990 A. Patackas buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kauno iniciatyvinės grupės narys, o tapęs Aukščiausios tarybos–Atkuriamojo seimo nariu, jis buvo tarp tų, kurie liudijo Lietuvos nepriklausomybę 90-ųjų kovo 11-ąją, vėliau kelias kadencijas IŠrinktas į seimą. Jo nariu vėl tapo 2012-aisiais. Nepamiršo kalbOs, kultūros ir baltų ištakų tyrinėjimų. VienA paskutiniųjų knygų apie lituanistiką – „LItua“.

1989–1995 metais A. Patackas Kauno universitetuose dėstė etiką, kultūros filosofiją ir baltų kultūrą.

Seime jis dirbo nuo 1992 iki 2000 metų. 2000–2002 metais A. Patackas dirbo krašto apsaugos sistemoje, dalyvavo specialiosiose Užsienio reikalų ministerijos bei Seimo misijose Čečėnijoje ir Gruzijoje. Į parlamentą vėl buvo išrinktas 2012 metais su „Drąsos kelio“ partija.

A. Patackas yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, Nepriklausomybės medaliu, jam suteiktas Garbės savanorio vardas ir ženklas.