Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

LRT puošiančioje kinų meno parodoje – ir LRT darbuotojų kūriniai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

LRT koridoriuose eksponuojama Rytų tapybos studijos „Bambuko sodai“ mokinių paroda „Kaip danguje, taip ir žemėje...“, kurioje – ir LRT darbuotojų Jolantos Tarasevičienės, Elžbietos Vyšniauskienės ir Vidutės Fatėnienės kūriniai.  

LRT koridoriuose eksponuojama Rytų tapybos studijos „Bambuko sodai“ mokinių paroda „Kaip danguje, taip ir žemėje...“, kurioje – ir LRT darbuotojų Jolantos Tarasevičienės, Elžbietos Vyšniauskienės ir Vidutės Fatėnienės kūriniai.

„Tai studijos lankytojų sielos ir dvasios atspindžiai, kruopštus gamtos ištyrimo ir pažinimo rezultatas teptuko potėpiu“, – sako „Bambuko sodų“ įkūrėja Elena Voverienė.

Prieš 20 metų su šeima išvykusi į Kiniją, grįžusi į Lietuva E. Voverienė įkūrė Rytų tapybos studiją bei galeriją „Bambuko sodai“. Čia ne tik mokoma kinų tapybos paslapčių, bet ir eksponuojami darbai, o visi lankytojai pagal Rytų svetingumo tradiciją vaišinami arbata.

„Bambuko sodai“ išeina už tradicinės meno galerijos rėmų, todėl vienas galerijos tikslų, pasak įkūrėjos, – supažindinti skubančius urbanizuotus žmones su rytiečių pagarba arbatos gėrimui ir jos neskubiu paruošimo būdu – „Gong Fu Cha“ ceremonija, kurios esmė yra puoselėti kantrybę.

Galimybę paveikslus pamatyti visiems LRT lankytojams suteikė „Bambuko sodų“ mokiniai, tarp jų – ir trys LRT darbuotojos. „Pas mus ateina įvairaus amžiaus, skirtingo socialinio statuso, netikėčiausių profesijų atstovai“, – tikina studijos įkūrėja. Jos manymu, tokia tapyba – poilsis ir net terapija, kai žmogus sukuria kažką tokio, kuo gali pasidžiaugti ir kiti.

Parodos pavadinimas – „Kaip danguje, taip ir žemėje...“ – atspindi, koks platus parodos temų spektras. „Nedaugelis tapytojų kreipia dėmesį į dangų, kaip atskirą objektą. Dangus dažniausiai būna tik fonas, o mūsų parodoje tai buvo viena pagrindinių temų“,  – teigia „Bambuko sodų“ įkūrėja.

Pirmam mokyklos dešimtmečiui skirta paroda įprasmina visą studijos gyvavimo laikotarpį. „Paroda labai plačiai apjungia ir parodo visą mūsų studijos veiklą, technikas ir būdus“, – kalba E. Voverienė. Jos teigimu, darbuose naudojama ne tik kinų tapyba, bet ir europietiškas tapybos būdas, gausu lietuviškų motyvų.

Nors ekspozicijoje daugiausia individualių darbų, visi jie susijungia į visumą. „Skolinamės gamtos motyvą, o vėliau gražiname jį į bendrą junginį“, –  pasakoja E. Voverienė. Parodoje atskleidžiami ir metų laikų fragmentai.

Ekspozicija LRT lankytojus džiugins iki balandžio 16 d. „Paroda labai tinka ir artėjančiai Šv. Velykų šventei,  nes atgimsta gamta, atgimsta ir žmonių jausmai bei noras gyventi. Tokie paveikslai žmonėms tikrai suteikia pozityvių jausmų ir reakcijų“, – tikina E. Voverienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą