Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – E. Dragūno interviu ir į tėvynę grįžusi emigrantė

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusią savaitę sulaukė laida „Dėmesio centre“ ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio bei grupės SEL lyderio Egidijaus Dragūno pokalbis apie karjerą, teismus pasiekusį kivirčą su Andriumi Mamontovu, skandalus su policiją ir labdarą. 

Pareiškęs, kad grupė SEL nutraukia muzikinę veiklą Lietuvoje, grupės lyderis E. Dragūnas tikina, kad taip ir bus. Jis teigia važiuosiąs į Ameriką ir ramiai kursiąs muziką. „Noriu pailsėti. Nuo dėmesio – taip pat“, – sakė vienas populiariausių ir skandalingiausių pastarojo dvidešimtmečio Lietuvos atlikėjų. Jis teigia, kad tai nėra viešųjų ryšių akcija ir žada surengti tokį koncertą, kurį Lietuvoje dar ilgai atsimins. 

Muzikos gerbėjus domino jau antrą kartą skambėjęs naujasis LRT projektas „Dainų daina“. Trys dainos, surinkusios daugiausia komisijos ir žiūrovų balų, pateko į kitą etapą ir kausis dėl galimybės tapti „Dainų daina“. Šį kartą pasisekė dviem jaunosios kartos kompozitoriams ir tik vienam – vyresniosios. Kitame etape žiūrovai girdės pirmą kartą skambėjusį Stano kūrinį „Yra Lietuva“, Andriaus Kulikausko dainą „Gintarai“ ir Deivido Zvonkaus „Tik naktis“.  

Nors šis „Emigrantų“ pasakojimas – iš Švedijos, jo herojė Šarūnė jau gyvena Vilniuje. Prieš keletą mėnesių ji priėmė sprendimą grįžti. Ir tikrai ne dėl to, kad emigravus jaunai moteriai nesisekė. Prestižinis darbas banke, tobulai išmokta švedų kalba, naujas draugų ratas ir net nuosavas būstas – Stokholme ji turėjo viską. Tačiau septynerius metus Švedijoje pragyvenusi klaipėdietė pasiilgo Lietuvos. Ji suprato, kad karjera Švedijoje negali atstoti tėvynėje likusių artimųjų. Su jais pasimatyti tik per didžiąsias metų šventes Šarūnei nebeužteko.

LRT Mediatekos lankytojus kaip visada domino ir laida „Stilius“. Šį kartą joje – garsi austrų literatė Susanna Kubelka, kuri pasakoja, kuo gyvena ir ar tikrai žinoma rašytoja turi tokios patirties, apie kurią kuria sėkmingus romanus. Kitas pasakojimas apie architektę Oną Januškevičiūtę,kuri savo profesiją vadina vyriška, tad nė kiek nenuostabu, kad pirmąkart statybų aikštelėje išvydę trapią mergaičiukę darbininkai skeptiškai susižvalgo. Trečiosios istorijos herojus operos solistas Merūnas Vitulskis pripažįsta, kad lagaminus krautis jam vis sunkiau. Ir vis rečiau atlikėjas mirguliuoja žiniasklaidoje, vis dažniau atsisako duoti interviu.

Tarp LRT Mediatekos lankytojų populiari išlieka ir lada  „Gyvenimas“. „Mes labai norėjom gyventi. Taip, mes gimėm su labai labai neaiškia ateitimi“, – laidoje sako prieš 27 metus Alytuje gimusios Siamo dvynės. Seserys Vilija ir Vitalija svajoja apie asmeninę laimę.

1. „Dėmesio centre“

2. „Dainų daina“

3. „Emigrantai“

4. „Stilius“

5. „Gyvenimas“