Tavo LRT

2015.03.27 13:14

„Žalgirio“ treneris: jei su anglais gali žaisti estai, galim ir mes

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.03.27 13:14

Penktadienį vakare Londone vyksiančiose Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse, kur Lietuvos rinktinė žais su Anglija, įmanoma viskas, mano futbolo ekspertai. Ir ne tik kovingos lygiosios, bet net ir pergalė, teigia futbolo žinovas Rimantas Mackevičius. Savo ruožtu Vilniaus „Žalgirio“ klubo treneris Valdas Dambrauskas priduria, kad anglų tikrai nereikia bijoti.

Penktadienį vakare Londone vyksiančiose Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse, kur Lietuvos rinktinė žais su Anglija, įmanoma viskas, mano futbolo ekspertai. Ir ne tik kovingos lygiosios, bet net ir pergalė, teigia futbolo žinovas Rimantas Mackevičius. Savo ruožtu Vilniaus „Žalgirio“ klubo treneris Valdas Dambrauskas priduria, kad anglų tikrai nereikia bijoti.

„Tačiau dar kartą noriu pasikartoti, kad tikrai nereikia bijoti: ta pati Estija, kuri yra mūsų grupėje, praeitais metais žaidė su Anglija namuose, Taline, ir tik paskutinę minutę Anglija įmušė įvartį ir nugalėjo 1:0. Tai rodo, kad, jei estai gali žaisti su anglais, lygiai tą patį galime daryti ir mes“, – įsitikinęs V. Dambrauskas.

R. Mackevičiaus teigimu, galbūt ir nebus 3:0 rezultato Lietuvos rinktinės naudai, tačiau penktadienį Wembley stadione, kurį Pele pavadino futbolo šventove, neabejotinai laukia istorinės rungtynės. Jas nuo 21.30 val. transliuos LRT Televizija ir LRT.lt.

R. Mackevičius: penktadienį išsipildys mano svajonė

Futbolas žinovas R. Mackevičius sako, kad tokio įvykio jis laukė nuo vaikystės.  „Tai, be abejo, yra istorinės varžybos, kurių, galima sakyti, laukiau nuo vaikystės, nes visą laiką turėjau tokią svajonę – kad mūsų futbolininkai (ar anksčiau – Vilniaus „Žalgiris“, ar dabar – Lietuvos rinktinė) žaistų pačiame garsiausiame stadione, kurį net ir pats Pele, futbolo karalius, pavadino futbolo šventove.

Kai jo paklausė, ar ko nors savo, kaip futbolininko, gyvenime yra nepasiekęs, Pele pasakė – aš beveik viską pasiekiau, nepasiekiau tik vieno dalyko – neįmušiau įvarčio Wembley stadione. Taigi taip, aš tikiu. Ir, mano vertinimu, tai yra istorinės rungtynės“, – teigia R. Mackevičius.

Pranešama, kad Wembley stadionas bus sausakimšas. Anglijos futbolo federacija paskelbė, kad į atrankos rungtynes buvo išpirkti visi bilietai. Wembley stadione telpa 90 tūkst. žiūrovų, tikimasi išvysti ir apie 2 tūkst. Lietuvos sirgalių.

V. Dambrauskas: savo rinktine anglai per daug nesižavi

Pagal Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) reitingus, Lietuvos rinktinė yra 94-toje vietoje, o Anglijos – 17-ta. Taigi reitingai, kaip pastebi R. Mackevičius, gerokai skiriasi.

„Bet futbolas tuo ir įdomus, kad bet kas gali įmušti bet kam. Ir kartais būna labai netikėtas posūkis“, – teigia futbolo žinovas. Jis primena 1986 metus, kai „Žalgiris“ važiavo į Kijevą, kur žaidė su „Dinamo“ komanda, tada pretendavusia tapti Tarybų Sąjungos čempione ir galiausiai ja tapusia.

„Mūsų futbolininkai tą lapkričio dieną taip nuostabiai sužaidė, kad Kijeve 3:0 įveikė Kijevo „Dinamo“. Nieks negalėjo to tikėtis, bet tai įvyko. 3:0 – gal per daug, bet kodėl gi penktadienį neįveikus Anglijos rinktinės?“ – svarsto optimistiškai nusiteikęs R. Mackevičius.

Savo ruožtu Vilniaus „Žalgirio“ klubo treneris V. Dambrauskas sako, kad patys anglai labai aukštai savo rinktinės tikrai nevertina.

„Tai ir yra tam tikras paradoksas. Šalis, kuri pasauliui davė futbolą, pusę amžiaus negali laimėti nė vieno rimto turnyro! Anglijos sirgaliai pačios rinktinės nevertina labai aukštai. Futbolas yra labai populiarus, ir klubai – labai stiprūs“, – atkreipia dėmesį V. Dambrauskas.

Jo teigimu, futbolo kultūra Jungtinėje Karalystėje yra tokia gili, kad kiekvienas jos gyventojas palaiko vieną ar kitą futbolo klubą, dažniausiai – sėkmingiausius iš jų: „Chelsea“, „Manchester United“, „Arsenal“ ar kitus, kurie žaidžia Anglijos „Premier“ lygoje.

„Jie tikrai Anglijos rinktine per daug nesižavi. Ji nėra jiems tokia svarbi, kaip galbūt atrodo mums. Eilinis Anglijos klubo sirgalius tikrai iškeistų rintinės pergalę į savo klubo pergalę“, – mano V. Dambrauskas.

Lietuvos rinktinės privalumai: nusiteikimas, charakteris, disciplina

Vilniaus „Žalgirio“ trenerio nuomone, šansai laimėti kuriai nors komandai, prieš prasidedant rungtynėms, visada yra lygūs. Tačiau, anot V. Dambrausko, Anglijos rinktinėje žaidžia stiprūs futbolininkai.

„Žinoma, Anglijos rinktinė yra labai gerai „subalansuota“, joje žaidžia aukščiausio lygio žaidėjai. Visi jų be išimties rungtyniavo Anglijos „Premier“ lygoje, kuri yra viena stipriausių lygų pasaulyje. Mūsų žaidėjai, lietuviai, žaidžia ne tokiuose žymiuose klubuose, nėra nė vieno žaidėjo, žaidusio Anglijos „Premier“ lygoje, tačiau mes, kaip maža šalis, esame stipri savo nusiteikimu, charakteriu, disciplina. Ir būtent tai yra mūsų privalumai, kurie turėtų padėti penktadienio rungtynėse“, – įsitikinęs V. Dambrauskas.

Nors ką nors prognozuoti sunku, geru rezultatu jis laikytų tokį, kuris duotų taškų. Ar jų būtų vienas, ar trys, pasak Vilniaus „Žalgirio“ trenerio, ne taip ir svarbu, – žaidžiant išvykoje su Anglija, bet kokiu atveju tai būtų geras rezultatas.

„Tačiau dar kartą noriu pasikartoti, kad tikrai nereikia bijoti: ta pati Estija, kuri yra mūsų grupėje, praeitais metais žaidė su Anglija namuose, Taline, ir tik paskutinę minutę Anglija įmušė įvartį ir nugalėjo 1:0. Tai rodo, kad, jei estai gali žaisti su anglais, lygiai tą patį galime daryti ir mes“, – tvirtina V. Dambrauskas.

Įmanoma net ir pergalė?

Paklaustas, ar kovingos lygiosios įmanomos, futbolo žinovas R. Mackevičius sako, kad futbole įmanoma viskas.

„Įmanomos lygiosios, įmanoma net ir pergalė, nes kamuolys – apskritas. Prisiminkime, pavyzdžiui, 1966 metų pasaulio čempionatą, kai ten atvažiavo, kaip tada vadinome, Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos rinkinė ir žaidė su Italija. Nieks nemanė, kad tai bus sensacija, o štai korėjiečiai paėmė ir 1:0 įveikė italus. Todėl viskas įmanoma“, – pabrėžia R. Mackevičius.

Jis vis dėlto priduria, kad Anglijos rinktinė yra labai stipri ir nuo praėjusio rudens laimėjo visas atrankos rungtynes. „Vidutiniškai atrankos rungtynėse jie [anglai] įmuša po keturis įvarčius, taigi, be abejo, bus labai sunku. Bet reikia tikėtis, kad mūsų treneriai nuo rudens sutvarkė gynybą ir pavyks pradžioje bent atsilaikyti“, – tikisi R. Mackevičius.

2016 metų Europos čempionato atrankos etape Anglija kol kas yra iškovojusi keturias pergales iš keturių galimų ir užima pirmąją vietą E grupėje. Lietuva, įveikusi San Mariną ir Estiją, tačiau nusileidusi Slovėnijai bei Šveicarijai, užima ketvirtą vietą grupėje.

LRT.lt primena, kad Lietuvos ir Anglijos futbolo rinktinių rungtynes penktadienį nuo 21.30 val. transliuos LRT Televizija ir LRT.lt.

Rungtynes per LRT.lt dėl autorinių teisių, kurios parduodamos konkrečiai šaliai, bus galima stebėti tik Lietuvos teritorijoje. Nespėjusieji pažiūrėti rungtynių jų įrašą galės rasti LRT.lt Mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.