Naujienų srautas

Tavo LRT2015.03.24 15:38

Seimas linkęs, kad bankroto procedūros būtų vykdomos greičiau

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.03.24 15:38

Seimas po pateikimo pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, kurios pagreitintų įmonių bankroto procedūras.

Seimas po pateikimo pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoms pataisoms, kurios pagreitintų įmonių bankroto procedūras.

Prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė sako, kad pataisos įpareigotų bendrovių vadovus kreiptis į teismą dėl bankroto ne vėliau kaip per mėnesį, kai paaiškėja, kad įmonė yra nemoki.

„Šiandieninis įmonių bankroto teisinis reguliavimas neužtikrina bankrutuojančios įmonės kreditorių, įskaitant ir valstybę bei įmonės darbuotojus. Pirmiausia yra siūloma nustatyti terminą, per kurį įmonės vadovas arba savininkas, įmonei tapus nemokia, turėtų pateikti teismui prašymą dėl bankroto bylos įmonei iškėlimo“, – dėsto R. Svetikaitė.

Ji priduria, kad įstatymo projekte taip pat siūloma nustatyti maksimalius bankroto administravimo išlaidų (tarp jų ir bankroto administoriaus atklyginimų) dydžius, ir juos tvirtintų būtent Vyriausybė.

Toliau pataisas svarstys komitetai ir diskusijos į plenarinį posėdį grįš gegužę.

Teigiama, kad Lietuvoje bankroto bylos tęsiasi per ilgai ir neefektyviai – per pastaruosius penkerius metus bankrutavusių įmonių kreditoriai patyrė 2,5 mlrd. eurų žalos, o valstybės nuostoliai sudaro daugiau kaip 400 mln. eurų.

Kai kurie Seimo nariai pataisas kritikuoja, teigdami, kad papildomi įpareigojimai įmonių savininkams apsunkins verslo sąlygas.

Lietuvoje dabar nagrinėjama 4 tūkst. bankrotų bylų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą