Naujienų srautas

Tavo LRT2015.03.23 10:52

Kodėl tiesioginiame LRT Radijo eteryje leidžiama pasisakyti ne visiems?

LRT Radijo darbuotojai jau atpažįsta į dieną po kelis kartus skambinančius radijo klausytojus, todėl stengiasi leisti pasisakyti visiems.  

LRT Radijo darbuotojai jau atpažįsta į dieną po kelis kartus skambinančius radijo klausytojus, todėl stengiasi leisti pasisakyti visiems.

„Kai paskutinį kartą paskambinau, viena iš vedančiųjų pasakė: jūs esate įtrauktas į juoduosius sąrašus, jums negalima kalbėti. Ar mes gyvename demokratinėje valstybėje? Ir kokie juodieji sąrašai gali egzistuoti, jeigu žmogus išreiškia savo nuomonę?“ – piktinasi Rimas iš Vilniaus.

LRT Radijui svarbūs visi klausytojai, svarbu, kad jie skambina, klausosi ir dalyvauja, sako LRT Radijo žurnalistė Živilė Kropaitė. „Tačiau kartais, kai klausytojas skambina ne kartą per dieną, o kelis kartus per valandą, mandagiai paprašoma tą daryti rečiau. Ir tik tam, kad išsakyti savo mintis galėtų dar neturėjusieji tokios galimybės“, – kalba ji.

Taip sako ir Rima Skrebutėnaitė, dažnai reguliuojanti skambinančiųjų srautus tiesioginėse laidose. „Žinome, kuris klausytojas gali nusikeikti tiesioginiame eteryje, kažką pameluoti, kuris gali ne itin maloniai kalbėti ar užgaulioti laidos svečius, taip pat pažįstame ir tuos žmones, kurie skambina kiekvieną dieną į bent kelias laidas“, – teigia moteris. Todėl minėtus skambučius į tiesioginį eterį ir reikia reguliuoti. „Nors žmogus prisistatytų esantis Ispanijos karalius, vis tiek mes žinotume, kad tai ponia X ar ponas Y“, – tikina moteris.

R. Skrebutėnaitės teigimu, nors LRT Radijas yra tikrai demokratiškas, tačiau neįsipareigojęs atsiliepti į visus skambučius, nes paprasčiausiai neužtektų laiko laidose. „Norėtųsi, kad ir mūsų klausytojai pasistengtų suprasti, kad yra daugybė klausytojų, kurie irgi nori kažko paklausti ar išsakyti savo nuomonę“, – sako LRT Radijo darbuotoja. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą