Naujienų srautas

Tavo LRT2015.03.17 00:19

Pirmininko posto nebesieksiantis A. Kubilius: galiu parodyti tinkamą pavyzdį

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, kuris apsisprendė nebesiekti būti perrinktas partijos vadovu, sako, kad partijai reikia atsinaujinti ir jis galįs parodyti tinkamą atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius, kuris apsisprendė nebesiekti būti perrinktas partijos vadovu, sako, kad partijai reikia atsinaujinti ir jis galįs parodyti tinkamą atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį.

„[Savivaldos ir merų rinkimuose] mes sėkmingai pasirodėme ten, kur partijos lyderiai yra atsinaujinę, kur ateina jaunesni lyderiai su nauja energija. Manau, kad tą atsinaujinimo programą mums reikia ir toliau intensyviai tęsti. Ir aš, kaip partijos pirmininkas, galiu parodyti tinkamą tos atsinaujinimo strategijos įgyvendinimo pavyzdį. Todėl apsisprendžiau nebedalyvauti partijos pirmininko rinkimuose ir pakviečiau bendražygius paremti Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą“, – interviu LRT Radijo laidai „60 minučių“ kalbėjo A. Kubilius.

Įpėdinio kandidatūros pasirinkimą jis motyvavo tuo, kad G. Landsbergis yra vienas iš naujos kartos stiprių lyderių, labai greitai įgijęs ir rinkėjų pasitikėjimą.

„Praeitais metais jis sugebėjo pelnyti didžiausią rinkėjų pasitikėjimą iš mūsų sąrašo į Europos Parlamentą (EP). Per metus laiko jis sugebėjo įrodyti, kad gali pelnyti ir tarptautinį pasitikėjimą. EP jam patikėjo rengti labai svarbų raportą apie ES ir Rusijos santykių tolesnę perspektyvą. Matau, kad jį mėgsta ir mūsų partijos bendražygiai. Todėl džiaugiuosi, kad ramia sąžine galiu jam pasiūlyti prisiimti ir didelę atsakomybę vadovauti partijai. Tikiuosi, kad partijos bendražygiai parems jo kandidatūrą. Manau, kad tai bus naudinga ir partijai, ir Lietuvai“, – sakė A. Kubilius.

Abejoja dėl siūlomos kandidatūros

Politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris sako A. Kubiliaus sprendimą vertinantis kaip logišką žingsnį, kurį jam reikėjo žengti anksčiau.

„Iki šiol buvo labiau panašu, kad A. Kubilius ir jo aplinka toliau kietakaktiškai užsispirs ir stos į žūtbūtinę kovą su Irena Degutiene. Bet, matyt, vis dėlto šaltas protas paėmė viršų ir jie paskaičiavo, kad per šiuos rinkimus vidinės rietenos būtų tokios intensyvios ir viešos, kad tai gal net virstų paskutiniu kontroliniu šūviu partijai į dešiniąją koją ar net į abi kojas. Matyt, numatydami šiuos pavojus jie kelia jauno politiko kandidatūrą, kuri, žiūrėk, galbūt ir I. Degutienę privers apsigalvoti dėl bendros taikos, vienybės ir partijos ateities“, – teigia V. Bruveris.

Vis dėlto G. Landsbergio kandidatūrą politikos apžvalgininkas vertina skeptiškai: „Svarbiausias klausimas, ar G. Landsbergis yra tikrai tas politikas, kuris antrąją pagrindinę šalies politinę jėgą taip veržliai ir smarkiai patemptų į viršų, kaip jai reikėtų. Aš kol kas tuo linkęs abejoti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą