Tavo LRT

2015.03.13 16:25

Kaip loterijoje laimėtą milijoną eurų panaudotų kandidatai į Vilniaus merus

Speciali LRT RADIJO laida, LRT.lt2015.03.13 16:25

Abu kandidatai į sostinės merus tvirtina, kad, jei loterijoje laimėtų milijoną eurų, juos išleistų ne savo reikmėms. Artūras Zuokas tikina, kad, užuot padengęs Vilniaus skolą, pinigus investuotų į miestą, jo paminklus ir parkus, o Remigijus Šimašius sako, kad veikiausiai rastų ryžto juos paaukoti labdaros ir paramos fondui.

Abu kandidatai į sostinės merus tvirtina, kad, jei loterijoje laimėtų milijoną eurų, juos išleistų ne savo reikmėms. Artūras Zuokas tikina, kad, užuot padengęs Vilniaus skolą, pinigus investuotų į miestą, jo paminklus ir parkus, o Remigijus Šimašius sako, kad veikiausiai rastų ryžto juos paaukoti labdaros ir paramos fondui.

Abu kandidatai į Vilniaus merus, kaip paaiškėjo LRT Radijo rengtuose debatuose, neperka loterijos bilietų ir nesitiki laimėti milijono. „Šiaip jau niekada nelošiu, nevaikštau į kazino, neperku loterijos bilietų. [...] Bet tikrai rasčiau tūkstantį ir vieną būdą, kaip jį įdomiai, prasmingai panaudoti“, – penktadienį sakė A. Zuokas.

Pasiteiravus, kaip juos išleistų, dabartinis Vilniaus meras greitai nerado atsakymo. „Kiek sakėte – milijoną eurų? Milijonas eurų... Ką čia su jais būtų galima padaryti? Milijonas...“, – susimąstė A. Zuokas. Netikėtai paklaustas – gal padengtų Vilniaus miesto skolą, A. Zuokas teigė, kad skolas turi dengti tas, kas jas padaro. „Tai – pirmiausia Seimas, kuris Vilniaus miestui tvirtina per mažą biudžetą“, – mano jis.

Vis dėlto galiausiai dabartinis miesto meras nurodė, kad, gavęs milijoną eurų, panaudotų juos miestui. „Finansuočiau [...] daktaro Jono Basanavičiaus paminklą. Ten užtektų maždaug trečdalio sumos. Trečdalį sumos galėčiau skirti Pasaulio teisuolių parkui Jeruzalės rajone, t. y. Kalvarijų gatvėje. Dar trečdalį skirčiau Misionierių parkui tvarkyti“, – dėstė A. Zuokas.

R. Šimašiaus teigimu, staiga iš dangaus nukritęs didelis turtas yra didelė našta. „Aš tos naštos nenorėčiau, dėl to niekada nesu pirkęs loterijos bilietų ir nežadu pirkti, nes žinau, kad tai nepadidina laimės. Tai nepridėtų laimės – pinigai turi būti uždirbami. Tą visada gyvenime darau“, – teigė R. Šimašius.

Jei vis dėlto laimėtų milijoną eurų, pasak jo, būtų labai sunku. R. Šimašius atviravo turintis asmeninių poreikių, kuriuos veikiausiai norėtųsi patenkinti. „Bet drįstu sakyti, kad man užtektų ryžto atsikratyti tų pinigų. Ko gero, paskirčiau arba „Maisto bankui“, arba kažkam kitam ir toliau gyvenčiau gyvenimą, tikiuosi, ramų, kokį gyvenau iki šiol, siekdamas savo darbu užsidirbti pinigus“, – sakė kandidatas į sostinės merus.

Abu kandidatai savo rinkiminei kampanijai sakė išleidę panašią sumą pinigų. „Dar negalėčiau atsakyti, nes ji nesibaigė. Manyčiau, kad gal kokius 600 tūkst. litų“, – tvirtino A. Zuokas.

R. Šimašius, išgirdęs varžovo įvardintą sumą, kiek nustebo. „Pagal tuos duomenis, kuriuos turime, ir pagal tai, ką planavome, tai yra šiek tiek daugiau nei 600 tūkst. litų. Bet pagal plakatus ir kitus dalykus, kuriuos matau, galvoju, kad labai neefektyviai išleidome tuos pinigus. Kiek yra užpilta Artūro laikraščių... Nežinau, reikės susiskaičiuoti“, – LRT Radijo surengtuose debatuose teigė kandidatas į Vilniaus metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt