Tavo LRT

2019.04.04 09:43

Prasidėjo LRT žodžio ir posakio rinkimai: labiausiai įsiminusius galite siūlyti ir jūs

LRT.lt 2019.04.04 09:43

Slydmetis, lydekolakis, smegenų įšalas ir kiaulės akių problema – šie žodžiai ir posakiai pernai pelnė daugiausia publikos ir komisijos simpatijų LRT žodžio ir posakio rinkimuose. Kokie LRT kanaluose nuskambėję žodinės komunikacijos kūriniai bus išrinkti kaip įsimintiniausi šiemet? Tai paaiškės gegužės 7-ąją minimos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse, kai bus paskelbti 2019-ųjų LRT žodis ir LRT posakis. Juos siūlyti ir rinkti gali visi norintys.

„Mūsų kalba – turtinga, vaizdinga ir šmaikšti, tik turėkime noro ją stebėti, fiksuoti, ką įdomaus išgirstame. Jau antrus metus iš eilės rengiame LRT žodžio ir posakio rinkimus. Kviečiame savo žiūrovus, klausytojus ir skaitytojus, taip pat televizijos, radijo laidų kūrėjus, vedėjus, žurnalistus, interneto žiniasklaidos atstovus siūlyti per pastaruosius metus LRT televizijos, radijo laidose išgirstus ar portale LRT.LT perskaitytus įdomius, naujus, šmaikščius, keistus, vaizdingus, o gal – paradoksalius, tarmiškus, netikėtų reikšmių įgavusius žodžius ir posakius“, – ragina LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Visi pasiūlyti žodžiai ir posakiai balandžio 26 d. bus skelbiami LRT.LT.

Iš atsiųstų žodžių ir posakių bus sudaryti balsavimui teikiamų žodžių ir posakių sąrašai. Jie bus paskelbti balandžio 30 d. LRT.LT. Už LRT žodį ir LRT posakį balsuos ir visuomenė, ir komisija. Komisijoje dirbs LRT žurnalistai ir laidų vedėjai: Indrė Česnauskaitė, Marijus Žiedas, Austėja Kuskienė, Ineta Nedveckė, Margarita Alper, Aistė Plaipaitė.

Komisijos ir visuomenės LRT žodžiai ir posakiai bus paskelbti gegužės 6 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse – televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“. 

LRT žodžio ir LRT posakio rinkimai vyksta antrąkart, prieš tai 10 metų buvo renkami žurnalistai ir laidų vedėjai – „Kalbos grynuoliai“. Jais yra tapę Eglė Daugėlaitė, Jolanta Kryževičienė, Violeta Baublienė, Edmundas Jakilaitis, Darius Kuolys, Darius Užkuraitis, Juozas Šalkauskas ir kiti.