Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ar tikrai LRT nebeliko reklamos?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Komercinė reklama uždrausta tik Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose. Šis draudimas netaikomas interneto portalui bei kultūros ir sporto renginių rėmimui. 

Komercinė reklama uždrausta tik Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose. Šis draudimas netaikomas interneto portalui bei kultūros ir sporto renginių rėmimui. 

LRT.lt portalo skaitytoja Vaida teiraujasi, ar tikrai Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija atsisakė reklamos. „Norėjau paklausti, ar tikrai LRT nebeliko reklamos nuo 2015 m. sausio 1 d.? Šią savaitę prieš 7.00 val. žinias per LRT radiją ne vieną kartą girdėjau „Miramile“ reklamą. Be to, šią savaitę LRT Mediatekoje prieš kai kuriuos vaizdo įrašus taip pat buvo paleidžiami reklaminiai įrašai“, – tikina skaitytoja. 

Anot LRT Teisės skyriaus vadovės Daivos Apšegienės, pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6 str. 1 d., komercinė reklama yra uždrausta tik LRT radijo ir televizijos programose.

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą, televizijos ar radijo programa yra transliuotojo transliuojamų televizijos ar radijo programų visuma, pvz., 2015 m. vasario 6 d. LRT televizijos programa, 2015 m. vasario 7 d. LRT Radijo programa ir t. t. 

„Kadangi LRT.lt  esančioje Mediatekoje yra talpinama ne visa radijo ar televizijos dienos (paros) programa, o tik pavieniai (atskiri) programos segmentai – audiovizualiniai kūriniai, LRT turi teisę talpinti reklamą interneto portale LRT.lt“, – tikina LRT Teisės skyriaus vadovė. 

Nepaisant šios teisės, LRT neskelbia reklamos LRT.lt Mediatekoje esančių audiovizualinių kūrinių viduje, o tik prieš arba po jų.

Nepaisant to, kad reklama LRT Radijo eteryje uždrausta, esama išimčių. „Radijo eteryje uždrausta komercinė reklama išskyrus sporto ar kultūros renginių rėmimą. Minėta „Miramile“ remia „Eurovizijos“ transliacijas per LRT Radiją“, – sako Komunikacijos ir teisių valdymo departamento vadovė Renata Lebedevienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi