Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – tėvų vaidmuo vaikų gyvenime ir meilės paieškos svetur

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi

Didelio LRT Mediatekos lankytojų susidomėjimo sulaukė žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karą Ukrainoje ir Rusijos vykdomą politiką su istoriku prof. Alfredu Bumblausku ir filosofu prof. Leonidu Donskiu laidoje „Dėmesio centre“. „Vienas dalykas yra aiškus – grėsmė  iškilusi Ukrainos valstybei, bet ne ukrainiečių tautai. Ji tikrai gimsta mūsų akyse. Sakykite, ar daug yra Europos sostinių, kuriose žmonės eitų mirti už Europą? O Ukrainoje žmonės mirė už Europos idėją. Manau, tai tik įrodymas, kad mūsų akyse gimsta istorija“, – įsitikinęs filosofas prof.  L. Donskis. Su šia mintimi sutinka ir istorikas prof. A. Bumblauskas. „Šimtas žmonių žuvo Maidane su šūkiais už Europą. Šiandien Ukraina yra šalis, kurioje vyksta karas už Europos idėją. Vadinasi, pati Europos idėja gyva“, – tikina jis. 

LRT.lt portalo lankytojams įdomus pasirodė ir LRT Radijo laidos „Paraštės“ įrašas, kuriame – šiltas ir smagus pokalbis apie vaikus ir tėvų vaidmenį jų gyvenime su edukologe Austėja Landsbergiene.  

LRT Mediatekos lankytojai visuomet aktyviai stebi laidą „Emigrantai“. Šį kartą joje – lietuvių meilės paieškos svetur, kur išvykę jie randa darbo, dažniausiai geriau apmokamo nei gimtinėje. Jie pramoksta užsienio kalbų, išmoksta pakovoti už save svetimoje aplinkoje. Daug kam emigracijos metu praplėstas akiratis padeda atrasti save. Žmonės netgi tampa tolerantiškesni kitokios rasės ar religijos asmenims. Tačiau, pasak „Emigrantų“, yra ir kita pusė, apie kurią vis dažniau prabyla svetimuose kraštuose nusėdę mūsų giminės ir draugai.

Labiausiai jie nelaukia švenčių. Tai baisiausios dienos, kuomet nėra prie ko prisiglausti, dienos, kuomet kyla prisiminimai apie namus Lietuvoje, kur buvo gera su šeima. Šis „Emigrantų“ pasakojimas apie skaudžią realybę – vis labiau plintančią vienatvę. Reportažas Londone filmuotas per Valentino dieną, kuomet labiausiai ir norisi turėti mylimą žmogų šalia. Skaičiuojama, kad maždaug kas trečias lietuvis užsienyje laimės ieško vienui vienas. Artimiausiais žmonėmis daugeliui tampa bendradarbiai, su kuriais matosi tik pamainos metu. O užmegzti artimesnių santykių neišeina.

Susidomėjimo nepraranda ir nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, kuriame paaiškėjo, kad Lietuvai atstovaus Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetas. 

LRT Mediatekos lankytojų simpatijas jau užkariavo ir laida  „Gyvenimas“. Šioje laidoje pasakojimas apie Berlyno kino festivalio garbingą apdovanojimą atsiėmusią jauną aktorę Aistę Diržiūtę, kuri iki šiol negali patikėti savo sėkme. Antrasis pasakojimas: Kuba – dveji metai derybų ir milijonas dolerių už foto kadrus, sukėlusius didžiulį ažiotažą Amerikoje.

1.       „Dėmesio centre“

2.       „Paraštės“

3.       „Emigrantai“

4.       „Eurovizija“

5.       „Gyvenimas“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą