Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Skaitytojo laiškas: eitynės už gyvybę Bogotoje ir pasaulyje

Irmantas Škėrys, LRT.lt2015.09.08 13:45

Sekmadienį, Kovo 8 d. nuo 11 iki 14 val. Kolumbijos sostinėje, Bogotoje, vyks eitynės už gyvenimą. Tą pačią diena tuo pačiu metu eitynės vyks Niujorke, Londone, Medeline, Bucaramangoje ir kitose pasaulio, bei Europos vietose. Renginio organizatoriai nori atkreipti ir Lietuvos dėmesį.   

Sekmadienį, Kovo 8 d. nuo 11 iki 14 val. Kolumbijos sostinėje, Bogotoje, vyks eitynės už gyvenimą. Tą pačią dieną, tuo pačiu metu eitynės vyks Niujorke, Londone, Medeline, Bucaramangoje ir kitose pasaulio bei Europos vietose. Renginio organizatoriai nori atkreipti ir Lietuvos dėmesį. 

„Skirtingai nuo kitų jums žinomų iniciatyvų, tai nėra susivienijimas prieš kažką, tai tiesiog skirta mūsų pačių gyvenimui pažymėti. Mūsų tikslas – parodyti, kad rūpintis gyvenimu turėtų būti esminė mūsų visuomenės vertybė“, – tikina renginio organizatoriai. 

LRT.lt portalo redakciją pasiekė skaitytojo Irmanto Škėrio laiškas, kuriame jis prašo atkreipti dėmesį į gyvybės šventumą bei tam skirtą renginį. 

Šiuo metu esu Kolumbijoje, Bogotos mieste. Kovo 8 d. Bogotoje ir kituose Kolumbijos miestuose (taip pat ir Europoje, Vokietijoje, Prancūzijoje) įvyks eitynės už gyvybę – „La Vida es Sagrada“ (Gyvenimas yra šventas). 

Eitynes, kurių tikslas yra atkreipti visų piliečių dėmesį į esamą situaciją, į gyvybės vertinimą ir svarbą kiekvienam iš mūsų, organizuoja profesorius Antanas Mockus – du kartus buvęs Bogotos meras ir kandidatas į šalies prezidento postą. Apie jį žmonės labai gerai atsiliepia, praktiškai kiekvienas žino, kad jis gimė lietuvių šeimoje. Įsėdus Bogotoje į taksi, taksistai dažnai paklausia, iš kur esi. Pasakius, kad iš Lietuvos, iškarto pamini A. Mockų. 

Esu baigęs viešąjį administravimą Kauno technologijos universitete ir atvykau į Kolumbiją įgyti kitokios patirties, išmokti ispanų kalbą. Oras Bogotoje praktiškai ištisus metus panašus į orą Lietuvoje rugsėjį arba ankstyvą pavasarį. Gana dažnai palyja, bet visgi šilta. Ypatingai šilti ir svetingi yra Kolumbijos žmonės, kuriems noriu padėti šiame renginyje. 

Lietuviai, padėdami kolumbiečiams atkreipti dėmesį į jų problemas, atkreips dėmesį ir į savo piktžaizdes, apie kurias garsiai nešnekame. Tarp mūsų šalių yra daugiau panašumų nei skirtumų. Visų pirma, turime pradėti vertinti savo ir kitų žmonių gyvybes. Lietuvoje didžiulė savižudybių problema, netgi patys, atrodo, laimingiausi ir populiariausi pasitraukia iš savo gyvenimo savo pačių rankomis. 

Padėdami ir paplatindami šią informaciją, padėsime ir sau, ne tik kitiems. Socialiniame tinklapyje „Facebook“ sukūriau „open event“, kurį galima rasti suvedus „Marcha „La Vida es Sagrada“ Lithuania“. Būtų puiku, kad kuo daugiau visuomeninių organizacijų ir pavienių žmonių prisijungtų prie šios akcijos, palaikytų Kolumbiją ir jų norą atkreipti dėmesį į gyvybę, kaip patį brangiausią mūsų visų turtą. Tai politinių dividendų ar kokių nors kitokių tikslų nesiekianti iniciatyva. 

Lietuvoje kas savaitę maždaug 7 žmonės žūsta keliuose. Tai – problema, kaip ir savižudybės. Galbūt šis straipsnis paskatins lietuvius susimąstyti.   

Atvykau į Kolumbiją savo noru, nes visada svajojau čia atvykti ir susipažinti su šia puikia šalimi, kur lietuviai yra ypatingai gerbiami ir vertinami. Šią savaitę lankau mokyklas. Šiek tiek papasakoju apie Lietuvą ir atkreipiu jaunų žmonių dėmesį, kokie laimingi jie yra gyvendami, kur gyvena, ir turi vertinti savo gyvenimą. Galbūt Kolumbijos iniciatyvą paskatins ir mus pačius susimąstyti ir pasikeisti, pradėti labiau vertinti save ir savo gyvybę, nes gyvenimas yra šventas – kito tokio nebus. Jis vienintelis ir jį reikia branginti.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie renginį bei kiekvienų eitynių tvarkaraštį galite apsilankyti https://www.facebook.com/a.mockus ir http://on.fb.me/1ymi5pu. 

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.