Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Išrinkta daina, Lietuvos vardu skambėsianti „Eurovizijoje“

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kad Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ pasirodys su kūriniu „This Time“. Taip nusprendė LRT televizijos žiūrovai, LRT.lt portalo skaitytojai bei jungtinė užsienio ir lietuvių komisija.

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kad Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ pasirodys su kūriniu „This Time“. Taip nusprendė LRT televizijos žiūrovai, LRT.lt portalo skaitytojai bei jungtinė užsienio ir lietuvių komisija.

Tarptautinės ir lietuvių komisijos balai:

  1. „This time“ – 12 balų

  2. „Right way“ – 10 balų

  3. „Dangerous“ – 8 balai

Žiūrovų balsai:

  1. „This time“

  2. „Right way“

  3. „Dangerous“

Bendra lentelė:

  1. „This time“

  2. „Right way“

  3. „Dangerous“

Komisijoje šį vakarą buvo Gediminas Zujus, Ramūnas Zilnys, Vytautas Lukočius ir Rosita Čivilytė.

„Right way“ – pirmasis komisijai ir žiūrovams pristatytas kūrinys. „Tai nėra hitas, reikia įsiklausyti“, – apie kūrinį siužete kalbėjo muzikologas Darius Užkuraitis. Andriaus Mamontovo teigimu, daina labai nuvalkiota ir standartiška. Kad toks kūrinys „Eurovizijoje“ nesublizgėtų, sutiko ir kompozitorius Deivydas Zvonkus. Pirmoji su šia daina į sceną užkopė Mia. „Šita daina graži, bet ar ji pakankamai ryški, nežinau“, – vertino R. Zilnys. V. Lukočiui daina kiek prailgo.

Antrasis kūrinys, pretenduojantis skambėti „Eurovizijos“ scenoje – „This Time“. „Ji neturi labai ryškaus motyvo, atsimenu tik ritmą“, – tikino A. Mamontovas. Tačiau, pasak jo, daina – pozityvi, lengvai „čiuožia“. „Iš pirmo karto pradėjau ją niūniuoti“, – teigė D. Užkuraitis.  Muzikologo manymu, daina nėra per sudėtinga paprastam žmogui ir nėra banali, kad netiktų gurmanui. Pasak D. Zvonkaus, daina tinkamesnė radijui nei televizijai, tačiau tai pritaikoma. „Šiam kūriniui būtų naudinga, kad aplink būtų nykių baladžių“, – šypsojosi kompozitorius. Šį kūrinį pirmasis atliko Vaidas Baumila. „Manau, kad daina pasmerkta sėkmei“, – teigė R. Čivilytė. Su ja sutiko ir G. Zujus. Pasak jo, kūrinio fragmentai įsimintini, o su geru pasirodymu ši daina galėtų sublizgėti.

Paskutinė daina – „Dangerous“. Muzikologų ir kompozitorių manymu kūrinys – itin nelietuviškas. Pasirodymas, banalus sprendimas, kažkas net nesusijusio su muzika – vienintelės išeitys, kurios padėtų šiam kūriniui nepasimesti „Eurovizijoje“. „Ją nebūtina atlikti teisingai ir tiksliai: čia reikalingas temperamentas ir laisvė“, – tikino A. Mamontovas. Pirmoji kūrinį pademonstravo M. Linkytė. „Aš būčiau prieš šitą dainą“, – nutarė R. Čivilytė. Su tuo sutiko ir R. Zilnys. Jo manymu, kūrinys atrodo tarsi parašytas Amerikos žvaigždėms, tačiau jų atsisakytas.

„This time“ pademonstravo ir Mia. V. Lukočiui labai patiko nauja kūrinio aranžuotė. „Mane dar kartą įtikino, kad ši daina labai tinkama „Eurovizijai“, – patikino G. Zujus.

V. Baumila nutarė pademonstruoti neįprastą „Dangerous“ versiją. „Man smagu, kad Vaidas iš šitos nepatinkančios dainos sugebėjo kažką įdomaus padaryti“, – kalbėjo R. Zilnys. Pasak R. Čivilytės, V. Baumila dainą labai papuošė, bet „Eurovizijai“ ji netinka.

„Right Way“ suskambo ir M. Linkytės lūpose. „Man priminė jaunystės diskoteką“, – sakė V. Lukočius. G. Zujaus manymu, dainoje „yra medžiagos“ ir ji galėtų tikti „Eurovizijai“.

Savo mėgiamausią įvardintą dainą „Dangerous“ atliko Mia. Į pagalbą ji pasikvietė ir instrumentinę grupę. „Atlikimas kartais gali pakeisti reikalus“, – manė R. Zilnys. R. Čivilytė pagyrė Mia, tačiau kūrinys jos nesužavėjo.

Paskutinį kartą į sceną šeštadienį su daina „Right Way“ užkopė V. Baumila. „Jeigu ši daina laimėtų, aš neliūdėčiau“, – tikino R. Zilnys.

Trečią kartą skambėjo ir „This Time“. Ją atliko M. Linkytė. „Šis variantas buvo mažiausiai vykęs“, – svarstė V. Lukočius.  R. Zilnio manymu, šios dainos per dažnai klausyti nėra gerai. „Bet 4–5 kartus ją iškentėti galima“, – juokavo R. Zilnys.