Naujienų srautas

Tavo LRT2015.02.12 19:25

Kaip kovojama su grafičiais?

Kova su grafičių piešėjais tikrai vyksta ir duoda apčiuopiamų rezultatų. Taip sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.  

Kova su grafičių piešėjais tikrai vyksta ir duoda apčiuopiamų rezultatų. Taip sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

LRT Radijo klausytojas piktinasi miestą teršiančiais grafičiais ir klausia, kada su tokiais piešiniais bus kovojama.

„Praėjusį šeštadienį turėjau laiko ir išėjau pasivaikščioti. Katedros aikštėje atsitiktinai prie manęs priėjo jauna, graži pora iš Baltarusijos. Parūpo paklausti, kaip jiems patiko Vilnius, žmonės, aplinka. Viskas jiems labai patiko – žmonės malonūs, miestas gražus, tik, kaip jie pasakė – kaip baisiai ištepliotos pastatų sienos ir viskas, ką galima išterlioti. Mielas radijau, kas kaltas dėl šios gėdos, kurią teko išklausyti mūsų sostinės širdyje? Ar pagaliau bus pradėta kova su mūsų visų priešu grafičiais?“ – domisi klausytojas.

Ši kova tikrai vyksta, tikina Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas K. Karosas. Pasak jo, pernai dėl nuterliotų sienų, miestas patyrė 200 tūkst. litų nuostolių. Tačiau tai jau mažesnė suma, negu buvo prieš maždaug penkerius metus. K. Karosas priduria, kad nuterliotų sienų problema išlieka, o šiai kovai reikia ir didesnio visuomenės sąmoningumo.

Pasak jo, kiekvienais metais rengiami projektai, kurie kviečia pasižiūrėti, kaip atrodo grafičių menas. „Pernai tam skirtas ne vienas objektas, pvz., buvęs Lietuvos kino teatras. Buvo skirta erdvė gražiai parodyti, kaip galima įkūnyti tą meną. Turime ne vieną tokį gerą projektą, tik gaila, kad po nakties kažkas nori parodyti, kad jis irgi yra menininkas, ir prideda visai nereikalingų užrašų ar piešinių“, – apgailestauja K. Karosas.

Kitas būdas, pasak pašnekovo, – pačių savininkų, kurių turtas gadinamas, nepakantumas. „Daugiabutis namas turi 60 savininkų ir visiems visiškai vienodai, kad jis estetiškai negražiai atrodo, kad yra negražių užrašų. Jeigu turtas yra mano ir kažkas man jį nuolat gadina, galvočiau, kaip jį reikia apsaugoti“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovas.

Jo manymu, apsaugoti nuo nepageidaujamų piešinių galėtų tinkamas apšvietimas, stebėjimo kameros ir t. t. Pašnekovo žodžiais, Europa ne pirmus metus kovoja su tokiais piešiniais, ir miestai atrodo daug gražiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi