Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – pasakojimas iš kalbomis apipintos vietovės

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Jau antrą savaitę susidomėjimo nepraranda po ilgos pertraukos televizijai duotas Rolando Kazlo interviu laidoje „Gyvenimas“. Televizijos žiūrovai jį vadina labiausiai pasiilgtu eterio veido, bet pats aktorius sugrįžti į televiziją nesiruošia. Interviu LRT Televizijos laidai „Gyvenimas“ jis dėkoja praeičiai už laimingą dabartį ir šeimai – už galimybę kurti. 

Vieta, į kurią šįkart pasuko „Emigrantai“, neegzistuoja automobilių navigacijos sistemose. Ji ne visuomet žymima žemėlapiuose, apie ją sklinda daug kalbų – daugiausiai iškraipytų, neteisingų. Kad čia pakliūtų, reikėjo asmeninio kvietimo, oficialių dokumentų iš valdiškų įstaigų, iki smulkmenų suderinto kelionės plano ir svarbiausia – laikytis griežtų taisyklių. Tai istorija iš Izraelyje esančio Vakarų Kranto, kitaip vadinamo Samarija. Danielius Lupšicas gimė ir užaugo Vilniuje, tačiau prieš penkiolika metų jis nusprendė grįžti į savo protėvių žemę – Izraelį. Tapęs šios šalies piliečiu, vyras neteko Lietuvos pilietybės, bet liko didelis tėvynės patriotas. Izraelyje jis išmoko hebrajų kalbos, tarnavo Izraelio gynybos pajėgose (Izraelio kariuomenėje), sutiko savo būsimą žmoną, vedė ir susilaukė trijų vaikų. 

LRT Mediatekos lankytojai praėjusią savaitę susidomėjo laidos „Laba diena, Lietuva“ pokalbiu studijoje. Vilniaus apygardos teismas praeitą savaitę vienoje bylų nusprendė, kad negalima bausti vairuotojo vien tik pagal kito žmogaus pateiktas nuotraukas ar vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotas pažeidimas. Po tokios nutarties, kuri yra neapskundžiama, žmonės ėmė svarstyti, kad neverta vargintis ir nuotraukose užfiksuotus įvairius pažeidimus siųsti policijai. Laidos reportaže advokatų tarybos Baudžiamosios ir baudžiamojo proceso teisės komiteto advokatas Giedrius Danėlius aiškina, kad vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas eismo įvykis, gali būti laikomas įrodymu tik kartu su kitais duomenimis.

„Net neabejoju, kad provincijos mietelyje mano vardo daugelis net negirdėjęs“, – prisipažįsta dainininkė Giedrė Kilčiauskienė laidoje „Stilius“. – Neiššoviau į viršų staiga, ir gerai, nes nėra galimybės staiga nukristi“. Dainininkė atvirai pasakoja apie savo gyvenimą ir tikina, kad niekada neketino užkariauti visų simpatijų. 

Antrasis „Stiliaus“ pasakojimas – apie namų jaukumą. „Namai turi būti tokie, į kuriuos gera grįžti“, – neginčytinas tiesas vardija dekoratorė Ingrida Kučinskaitė, tikinti, kad namai privalo turėti savo dvasią. Tačiau pirmiausiai interjero specialistė kalba ne apie išplanavimą ar sienų spalvas.

LRT Mediatekos lankytojai aktyviai domisi „Eurovizija“. Praėjusio šeštadienio vakarą paaiškėjo, kurie trys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai kausis finale. Komisijos ir žiūrovų sprendimu konkursą paliko Jurgis Brūzga ir Edgaras Lubys.

1. „Gyvenimas“

2. „Emigrantai“

3. „Laba diena, Lietuva“

4. „Stilius“

5. „Eurovizija“