Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Paaiškėjo „Eurovizijos“ finalininkai

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kurie trys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai kausis finale. Komisijos ir žiūrovų sprendimu konkursą paliko Jurgis Brūzga ir Edgaras Lubys.   

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kurie trys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai kausis finale. Komisijos ir žiūrovų sprendimu konkursą paliko Jurgis Brūzga ir Edgaras Lubys. 

Komisijos lentelė: 

1. V. Baumila – 12

2. M. Linkytė – 10

3. E. Lubys – 8

4. Mia – 7

5. J. Brūzga – 6

Žiūrovų lentelė: 

1. Mia – 2712

2. M. Linkytė – 2554

3. E. Lubys – 2451

4. V. Baumila – 233

5. J. Brūzga – 917

Bendra lentelė: 

1. M. Linkytė

2. Mia

3. V. Baumila

4. E. Lubys

5. J. Brūzga

Likę penki dalyviai pasirodė po du kartus. Komisijoje šį vakarą – Rosita Čivilytė, Ramūnas Zilnys, Gintaras Rinkevičius ir Darius Užkuraitis.

Pirmoji scenoje su šokėjomis pasirodė Mia. Ji atliko kūrinį „Feel My Love“. „Man patiko, bet yra vietų kurias keisčiau“, – tikino R. Čivilytė. G. Rinkevičiui pritrūko pasirodymo pradžios, neigiamai jis įvertino ir šokėjų choreografiją. „Viskas buvo apgalvota, o Tu buvai atsipalaidavusi“, – pagyrė D. Užkuraitis. Pasak jo, Mia niekuo nenustebino ir pasirodė kaip visada gerai.

Praėjusią savaitę duetu sudainavo Edgaras Lubys ir Mia, šį kartą jų pavyzdžiu nutarė pasekti Vaidas Baumila ir Monika Linkytė. Jie atliko dainą „This Time“, o dainuodami apie meilę nepamiršo ir pasibučiuoti. „Jeigu kuris nors šį vakarą iškrisite, likęs paprašykite dainuoti kartu“, – siūlė R. Zilnys. Pasak jo, duetas atrodė puikiai. „Jie atitinka vienas kitą, jie tinka vienas kitam“, – žavėjosi G. Rinkevičius. R. Čivilytės žodžiais, jei ne duetas, ji nebūtų atkreipusi dėmesio į šią dainą. „Pagaliau! Buvo žanras, buvo stilius, tai buvo taip gerai“, – džiūgavo komisijos narė.

E. Lubys nutarė pasirodyti su savo kūriniu „Not Perfect“. R. Zilnys pakartojo, kad ši daina jam patinka. „Iki galo nesupratau minties, vaizdas man disponavo su kūriniu“, – pasirinktą įvaizdį kritikavo žurnalistas. Su komisijos kolegos mintimis sutiko ir D. Užkuraitis. „Tau ji tiko, tu labai gerai padainavai“,  – vertino R. Čivilytė. Tačiau, jos manymu, ši daina per sunki „Eurovizijai“.

„The Right Way“ suskambo Jurgio Brūzgos lūpose. „Atrodė, kad išėjai prasidainuoti, nebuvai toje dainoje“, – sukritikavo D. Užkuraitis. Pasak G. Rinkevičiaus, atlikėjas geras ne tik tada, kai kuri dramatizmo, bet ir temperamento, to J. Brūzgai pritrūko. „Manau, kad tu per daug intelektualus „Eurovizijai“, – nutarė R. Čivilytė. R. Zilnio žodžiais, kartais mažiau yra geriau, todėl paprastas ir nuoširdus pasirodymas jam nepasirodė blogas.

„Eurovizijai“ netiko nė vienas 

Antrą kartą scenoje Mia pasirodė su angliška kūrinio „Skęstu“ versija, o  M. Linkytė antruoju kūriniu pasirinko „Dangerous“. „Man labai patiko: atlikimas buvo geresnis nei pati daina“, – Mios pasirodymą vertino G. Rinkevičius. Teigiamai jis kalbėjo ir apie M. Linkytės pasirodymą:  „Atlikimas buvo puikus, tačiau jums trukdė skrybėlė“. „Jeigu reikėtų rinktis iš šių pasirodymų, sakyčiau, kad Lietuva šiemet geriau nedalyvautų“, – vertino R. Zilnys. Visgi jis tikino, kad tai ne atlikėjų, o kūrinių problema. „Moniką aš tiesiog myliu, o į „Euroviziją“ turėtų važiuoti Mia“, – rėžė R. Čivilytė. 

V. Baumila anksčiau lyriškai dainuotą kūrinį „Take my Love“ nutarė pristatyti kitaip, tam pasitelkė net repą. „No More Tears“ sudainavo E. Lubys. „Abu pasirodymai vienodai netinka „Eurovizijai“, bet atlikėjai jūs geri“, – kalbėjo R. Zilnys. „Vaidai, atodūsiu pabaigti dainos negalima“, – tikino G. Rinkevičius. „Jeigu šiandien reikėtų siųsti su šiomis dainomis, aš būčiau už Edgarą“, – sakė D. Užkuraitis. Jam E. Lubio pasirodymas su gitara pasirodė nuoširdus ir paveikus. „Kol dainavo Vaidas aš spragsėjau kėdėje“, – prisipažino R. Čivilytė. E. Lubio pasirodyme ji įžvelgė vakuumą ir šaltumą.

Pabaigai J. Brūzga sudainavo kūrinį „Sounds Of Colors“. „Man labai patiko. Jurgis turbūt pagalvojo, jeigu išlėkti, tai su muzika“, – kalbėjo D. Užkuraitis. Jis tikino matęs tokį atlikėją, kokį jį ir nori matyti. „Linksmoje dainoje man neužteko linksmumo ir išradingumo“, – sukritikavo G. Rinkevičius. R. Čivilytė iš atlikėjo prašė muzikinio netikėtumo.

Laidą jau šį šeštadieni 21 val. galėsite matyti LRT eteryje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą