Tavo LRT

2019.03.23 14:40

„Misija – Pasaulio Lietuva“: draugystės tiltai Vailėje

LRT.lt 2019.03.23 14:40

„Misija – Pasaulio Lietuva“ tęsia viešnagę Danijoje. Naujausioje dokumentinių filmų ciklo dalyje TV žygio komanda keliauja į Vailę, kur vyksta „Draugystės tiltas“. Tai kasmetinis lituanistinių mokyklų suvažiavimas, ilgainiui tapęs ne tik mokytojų bendruomenės renginiu, bet ir visų, kuriuos domina ugdymo tema bei kuriems norisi tiesiog pabūti kartu, švente.

Kasmet vis kitoje šalyje vykstančiame „Draugystės tilte“ dalyvauja lietuviai iš įvairių pasaulio kraštų. Šio šeštadienio „Misija – Pasaulio Lietuva“ laidoje bus galima susipažinti su Norvegijos, Islandijos, Danijos bei kitų šalių lietuviais.

„Aš apskritai pasakyčiau, kad Lietuvai pasaulio Lietuva davė tris dalykus. Politinę atsarginę Lietuvą, kai ji dingo nuo pasaulio žemėlapio. Kitas dalykas – ekonominė bei finansinė nauda, grįžtanti įvairiomis formomis. Dar vienas – idėjų ir patirčių mainai bei jų sugrįžimas į Lietuvą“, – teigia „Draugystės tilte“ sutiktas istorikas Norbertas Černiauskas. Jo nuomone, išdavystės motyvas, lydintis pasaulio lietuvius, yra sovietinio mąstymo klišė: anuomet režimas siekė kuo griežčiau užverti tuometinės Sovietų Sąjungos sienas, tad kiekvienas, iškeliavęs už jos ribų, buvo laikomas išdaviku.

Dizainerė Jolanta Rimkutė dalijasi mintimis, kad kiekviena karta iš naujo atranda savo tapatybės ženklus, todėl svarbu, kad tiek himnas, tiek herbas, tiek kita atributika, įgautų vis naujai kartai priimtinus pavidalus. Jolanta šiuos ženklus stengiasi nuolat įtraukti į savo kuriamus drabužius bei aksesuarus.

„Draugystės tiltas“ ir panašūs renginiai yra gyvybiškai svarbūs Lietuvos švietimui. Reikia, kad sėkmingiausios mokymo praktikos plistų bei pasiektų Lietuvą. Džiaugiamės, kad esame pakviesti čia pasisvečiuoti“, – sako TV žygio „Misija – Pasaulio Lietuva“ prodiuseris Vladas Linauskas.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį 18.15 val. per LRT PLIUS. Ved. Andrius Mamontovas.