Tavo LRT

2015.02.03 22:23

Manoma, kad Lietuvoje gyvena 200–300 vilkų

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.02.03 22:23

Pradedami skaičiuoti Lietuvos miškuose gyvenantys vilkai ir lūšys. Aplinkos ministerijos teigimu, skaičiavimas vyksta, siekiant Lietuvoje tiksliau įvertinti vilkų ir lūšių populiaciją.

Pradedami skaičiuoti Lietuvos miškuose gyvenantys vilkai ir lūšys. Aplinkos ministerijos teigimu, skaičiavimas vyksta, siekiant Lietuvoje tiksliau įvertinti vilkų ir lūšių populiaciją. Aplinkos ministerijos duomenimis, šiandien visoje Lietuvoje šiuos žvėris skaičiuoja apie 1 000 specialistų.

„Tam, kad galėtume reguliuoti, valdyti vilkų populiaciją, turime žinoti, kiek jų yra Lietuvoje“, – sako Aplinkos ministerijos Miškininkystės skyriaus specialistas Zbignevas Glazko.

Jis primena, kad vilkas yra saugoma rūšis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. „Norėdami sužinoti kuo tikslesnį skaičių, [juos skaičiuojame] kasmet, kai yra sniego danga, kai gerai matomi pėdsakai vilkų apskaitai“, – teigia Z. GLazko.

Specialisto teigimu, atsižvelgiant į 2013 m. apskaitos rezultatus, manoma, kad Lietuvoje dabar gyvena 200–300 vilkų.

Pasak Z. Glazko, lūšiai atskira apskaita nevykdoma. „Naudojamės proga, kad, skaičiuodami vilkus, galime pamatyti ir lūšių pėdsakus“, – sako specialistas.

Lūšis. K. Vanago (BFL) nuotr.

Aplinkos ministerija praneša, jog apskaitant vilkus ir lūšis girininkijos teritorija dalijama į tarpusavyje susisiekiančius maršrutus. Jais eidami specialistai skaičiuoja išeinančių ir įeinančių žvėrių pėdsakus. Tam, kad duomenys būtų tikslesni, apskaita bus kartojama vasario 6 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt