Naujienų srautas

Tavo LRT2015.02.03 14:34

Klausiate – atsakome. Kodėl kai kuriuose bankomatuose negaunate penkių eurų kupiūros

Išsigryninti penkių eurų nominalo kupiūrą pavyks ne visuose Lietuvoje esančiuose bankomatuose. Kai kurie bankomatai šios vertės banknotų neišduoda, kitų jais tiesiog nespėta papildyti, sako LRT.lt pašnekovai. „Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių euro zonoje, kurios bankomatuose apskritai įmanoma išsigryninti penkių eurų nominalo kupiūras“, – pažymi „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.

Išsigryninti penkių eurų nominalo kupiūrą pavyks ne visuose Lietuvoje esančiuose bankomatuose. Kai kurie bankomatai šios vertės banknotų neišduoda, kitų jais tiesiog nespėta papildyti, sako LRT.lt pašnekovai. „Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių euro zonoje, kurios bankomatuose apskritai įmanoma išsigryninti penkių eurų nominalo kupiūras“, – pažymi „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.

LRT.lt gavo laišką iš skaitytojo Algirdo, kuris rašo jau kurį laiką norintis, tačiau negalintis išsigryninti penkių eurų nominalo kupiūrų. Skaitytojas laiške teigia negalėjęs to padaryti keliuose bankomatuose.

„Jau antrą savaitę neturiu galimybės išsigryninti penkių eurų kupiūrų „Swedbank“ bankomatuose. Praėjusią savaitę nepavyko to padaryti Savanorių prospekte esančiame padalinyje, šią savaitę –  prekybos centre „Panorama“. Šeimos nariai taip pat praėjusią savaitę negavo penkių eurų kupiūros viename „Akropolio“ bankomate“, – savo laiške rašo Algirdas.

Skaitytojas domisi, ar taip yra dėl banknotų trūkumo bankomatuose, ar dėl kokių nors techninių priežasčių.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius atsako, kad galimybė išsigryninti penkių eurų kupiūras bankomate pirmiausiai priklauso nuo techninių jo parametrų. Pašnekovas taip pat pabrėžia, kad galimybę išsigryninti penkių eurų kupiūras turi ne visų euro zonos šalių narių bankų klientai.

„Galimybė išsigryninti penkių eurų kupiūras bankomate priklauso nuo bankomato techninių parametrų. Šiuo metu „Swedbank“ bankomatų tinkle smulkiausią, penkių eurų, kupiūrą galima išsigryninti pinigus išduodančiuose bankomatuose. Jų visoje Lietuvoje veikia beveik 280. Jei bankomatas yra universalus (jis ir priima, ir išduoda pinigus), galimybės išsigryninti penkių eurų kupiūrą nėra. 

Reikėtų paminėti, kad daugelyje Europos šalių, įskaitant ir kaimynines Baltijos šalis Latviją ir Estiją, penkių eurų išsigryninti bankomatuose iš viso nėra galimybės“, – kalba pašnekovas.

DNB banko atstovas spaudai  Andrius Vilkancas sako, kad visuose DNB bankomatuose galima išsigryninti 5, 10, 20 ir 50 eurų kupiūras. Anot pašnekovo, tai yra artimiausi buvusioms litų sumoms nominalai.

„Ruošiantis euro įvedimui, buvo analizuojama kitų šalių patirtis ir pastebėta, kad metų pradžioje paklausiausi bus mažesnio nominalo banknotai. Prognozės pasitvirtino, tačiau ir toliau stebime tendencijas, poreikius, nes turime prognozuoti, kokiomis kupiūromis papildyti bankomatus.

Pirmomis dienomis po euro įvedimo žmonės ir smalsumo vedami gryninosi mažas sumas. Penkių eurų nominalo banknotas tikrai buvo populiarus. Dabar viskas grįžta į įprastas vėžias, tačiau penkių eurų nominalo kupiūrų mūsų bankomatuose tikrai yra, jų atsargas stengiamės operatyviai papildyti“, – atsako A. Vilkancas, pokalbio metu DBN banko bankomate išsigryninęs vieną penkių eurų kupiūrą.

SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorius Tomas Pigaga teigia, kad, pagal Lietuvos banko rekomendacijas, daugelis SEB banko bankomatų yra suprogramuoti taip, kad žmogui išduotų įvairios vertės euro kupiūrų (t.y. net jeigu imama didesnė suma, pavyzdžiui, 100 eurų, ji išduodama ir mažesnio, ir didesnio nominalo kupiūromis). Taip siekiama patogumo klientams, ypač pirmaisiais naujosios valiutos cirkuliavimo mėnesiais. Dėl šios priežasties, anot SEB banko atstovo, kai kur mažesnio nominalo eurai bankomatuose pasibaigia šiek tiek greičiau negu didesnio. Tačiau daugelyje SEB banko bankomatų mažiausia kupiūra, kurią galima išsigryninti, yra penki eurai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą