Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT Radijuje – naujos laidos: sužinosite, kodėl jūsų tokia nuotaika ir kad braškės yra riešutai

Nuo vasario 2 d. atsinaujina visas LRT Radijo programų tinklelis: atsiras naujų laidų, kai kurios pasislinks, kai kurios – sutrumpės, sako LRT Radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė.  

Nuo vasario 2 d. atsinaujina visas LRT Radijo programų tinklelis: atsiras naujų laidų, kai kurios pasislinks, kai kurios – sutrumpės, sako LRT Radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė.

Pasak G. Litvaitienės, atnaujintas tinklelis – ilgalaikio darbo ir diskusijų rezultatas. „Kas galėtų pasakyti, kaip įtikti visiems klausytojams, kurių spektras yra labai platus: mūsų klausosi ir trisdešimtmečiai, ir pensinio amžiaus žmonės, ir su aukštuoju išsilavinimu, ir su viduriniu“, – sako LRT Radijo programų direktorė. Jos teigimu, norima, kad LRT Radijo klausytų ir tie, kuriems reikia tik informacijos, ir tie, kuriems reikia labai specifinių žinių, todėl įtikti visiems yra labai sudėtinga.

Svarbiausias pasikeitimas – 12 val. juostoje. „Po 12 val. žinių klausytojai buvo įpratę girdėti „Muzikinį vidudienį“, jo klausomumas mažėjo, taigi nusprendėme klausytojams pasiūlyti, kaip mes sakome, naudingus patarimus“, – apie pasikeitimus pasakoja G. Litvaitienė.

Pirmadieniais iš 15 val. į minėtą laiką perkeliama Alvydos Bajarūnaitės laida „Namai namučiai“.

Dar viena nauja laida – „Kita tema“. Ją pirmadieniais po 15 val. žinių ves Živilė Kropaitė ir Mindaugas Nastaravičius. „Pavadinimas labai sėkmingas, nes jis drauge ir paprastas, ir turi pretenziją į kitoniškumą, bet, kaip sako Mindaugas, laida skirta tiems, kuriems įdomi ir ta, ir kita tema“, – kalba Ž. Kropaitė.

Ji teigia, kad laidoje bus nagrinėjama nebūtinai tai, kas įvykių centre. „Pvz., dabar šie metai bus tokie, kai visi visose laidose kalbės, kad praėjo 25 nepriklausomybės metai ir ką mes per juos nuveikėm. Tai galbūt mes toje laidoje pakalbėsime apie tai, ką nuveiksime per artėjančius 25 metus“, – sako laidos vedėja. 

Antradienį po 12 val. žinių LRT Radijo klausytojai girdės Kauno korespondentės Agnės Kairiūnaitės laidą „Čia ir dabar“. Pirmosios laidos tema – emocijos ir jų įtaka mums bei mūsų įtaka joms.

„Pvz., kodėl, subjurus orui, subjurstame ir patys? Ir kas čia kaltas – lietuviškas klimatas ar mūsų įpročiai?“ – svarsto laidos vedėja. Kitą laidą ji žada skirti vidurio amžiaus krizei. „Visi esame girdėję istorijų apie tai, kaip vyrai palieka šeimas, perka „Ferrari“ ir susiranda perpus jaunesnę draugę“, – šypsosi A. Kairiūnaitė.

Žurnalistė tikina, kad laidoje bus kalbama apie tai, kaip būti laimingiems, pasisemti psichologinių įžvalgų kasdienai, kaip gražiai bendrauti visų pirma su savimi, artimaisiais, bendradarbiais, kokias klaidas darome, kodėl nesusikalbame. „Temų labai daug, jau nekalbant apie rimtas: pirmavimas savižudybių skaičiumi ir t. t. Manau, kad kalbėti apie tai būtina ir niekada nebus per daug, juk kartais žmogui užtenka tik žodžio“, – sako A. Kairiūnaitė.

Trečiadieniais iš Klasikos programos pasikvietėme Laimą Ragėnienę. Ji ves laidą „Vartotojo gidas“, – teigia G. Litvaitienė. Laidoje klausytojai išgirs praktinių patarimų žmonėms kasdienėse situacijose.

Ketvirtadieniais iš 16 val. į „Muzikinio vidudienio“ laiką atkeliauja laida „Ką man skaityti“.

LRT Radijo klausytojams pristatoma dar viena nauja laida „10 balų“. Ją ves Jonė Kučinskaitė bei Gintaras Sarafinas. Žurnalistai kiekvieną ketvirtadienį 16 val. nagrinės švietimo sistemą ir aukštojo mokslo reikalus. „Lietuvoje yra galybė tyrimų, faktų, skaičių. Tačiau mes, tėvai, dažnai nežinome, kur jų ieškoti ir kuo remtis“, – pasakoja J. Kučinskaitė.  Pasak jos, laidoje bus aptariami minėti rezultatai, kalbinami geriausi mokytojai, domimasi, kaip jie motyvuoja savo mokinius.

„Dažnas tėvas pastebi, kad šiandieninė vaikų karta daug daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių, bet vis mažiau prie knygų. Kaip skaityti, kaip vaiką pasodinti prie vadovėlių, kaip motyvuoti“, – laidos temas vardija J. Kučinskaitė. Anot jos, retas tėvas žino, kad 13–14 m. sulaukęs paauglys turėtų atlikti pačius pirmuosius karjeros testus, pasižiūrėti, kokios yra jo asmeninės savybės ir kokiai profesijai jos geriausiai tinka.

Penktadieniais po 12 val. žinių bus transliuojama Arvydo Urbos laida „Sodai“. Pasak laidos vedėjo, „Sodai“ bus  skirti ne tik sodininkams, bet ir tiems, kurie mėgsta pasikapstyti žemėje. „Laidoje nebus tik įkyrūs patarimai, kaip skiepyti, ką daryti, kur sėti, ką tręšti, bet ir įdomybės, o pasaulyje jų tikrai daug“, – tikina A. Urba.

Jis pateikia pavyzdžių: Šri Lankoje auga didžiausią pasaulyje žiedyną turintis medis – jis gali siekti 6 m pločio, 8 m ilgio. „Tarkime, žemuogės ir braškės – riešutai, o ne uogos. Štai arbūzas ir melionas yra uoga“, – įdomybes vardija laidos vedėjas. Pirmoje laidoje jis žada įdomių pašnekovų: lankysis patyręs sodininkas Albertas Amšiejus, o Regina Juodkaitė pasakos apie tulpes. „Prieš 400 m. Olandijoje už tulpių svogūnėlį buvo galima nusipirkti namą“, – tikina A. Urba.

„Muzikinis vidudienis“ nuo antradienio tampa „Muzikos valanda“ ir keliauja į 14 val. Šioje laidoje bus kalbama apie įvairius žanrus. Pirmadieniais Audronė Kažukauskaitė kalbins įvairiausius atlikėjus, autorius, antradieniais Jūratė Katinaitė pasiners į klasikos muzikos paslaptis, trečiadieniais Jūratė Kučinskaitė linksmins džiazo garsais, ketvirtadieniais Edita Vilčiauskienė dažniausiai primins apie „Euroviziją“, „Auksinį balsą“ ir kitus muzikinius LRT projektus, o penktadieniais Andrius Kairaitis ieškos įdomybių Lietuvos ir užsienio muzikos pasaulyje.

Taip pat nuspręsta sutrumpinti „Lietuvos dieną“. „Kai atsirado laida „60 minučių“ pastebėjome, kad, kai viską kompaktiškai, glaudžiai sudedi į valandą, daug geriau klausosi, kai ištęsi per dvi valandas, ir klausomumas sumažėja“, – tikina G. Litvaitienė.