Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – Vakarų reakcija į puolimą Ukrainoje ir R. Kazlo interviu

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė Edmundo Jakilaičio ir Vytauto Landsbergio pokalbis laidoje „Dėmesio centre“. Buvęs Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis piktinasi, kad, nepaisant atsinaujinusio smurto Rytų Ukrainoje, Vakarai ir toliau drebina kinkas prieš Rusiją, užuot ėmęsi veiksmų. „Svarstymai, ar ką nors daryti, yra niekinga laikysena. Jau seniai tai turėjo būti svarstoma. Ir ar to pakanka, jei padėtis blogėja, ar tyčia bloginama. Dabar Rusija mulkina visus ir žemina. Ir Vakarai tai priima“, – teigia jis.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir po ilgos pertraukos televizijai duotas Rolando Kazlo interviu laidoje „Gyvenimas“. Televizijos žiūrovai jį vadina labiausiai pasiilgtu eterio veido, bet pats aktorius sugrįžti į televiziją nesiruošia. Interviu LRT Televizijos laidai „Gyvenimas“ jis dėkoja praeičiai už laimingą dabartį ir šeimai – už galimybę kurti. 

Žiūrovų dėmesio taip pat sulaukė LRT Televizijos laida „Bėdų turgus“. Laidos heroję Rūtą lygiai prieš metus pėsčiųjų perėjoje partrenkė visiškai girta vairuotoja. Nuo tos dienos gabios, talentingos merginos gyvenimo scenarijus buvo pakeistas neatpažįstamai. Ne tik jos – visos šeimos, jau metus nesitraukiančios nuo merginos lovos. Kitos herojės Dalios gyvenime pokyčius atnešė ugnis – dabar neliks nei ūkio, nei gyvulių. 

Kaip visada, LRT Mediatekos lankytojai domisi nacionaline „Eurovizijos“ atranka. Šį kartą konkursą paliko dar du dalyviai. Milita Daikerytė su konkursu atsisveikino dėl ligos, Tadas Juodsnukis – po to, kai surinko mažiausiai balsų. Toliau kovą tęsia tik septyni dalyviai. 

Taip pat žiūrovai LRT Mediatekoje aktyviai stebėjo LRT Televizijos laidą „Emigrantai“. Ciuricho universitete mokėsi Albertas Einsteinas, per Pirmąjį pasaulinį karą čia buvo apsistojęs Jamesas Joyce`as. Rašytojas tuomet yra pasakęs, kad Ciuricho šaligatviai – tokie švarūs, jog nuo jų būtų galima valgyti sriubą. Šiuo metu Ciuricho ežerą pro savo langus mato ir garsi dainininkė Tina Turner. Šio „Emigrantų“ pasakojimo herojė Rima muzikos legendą kartais sutinka gatvėje ar prekybos centre. Šveicarijoje Rima gyvena jau dešimt metų. Gyvenimą pradėti iš naujo Rimai teko net du kartus.

Izraelis – kaip kokia antroji Amerika: čia gyvena žmonės, atvykę iš visos Žemės planetos. Iš Rusijos, Prancūzijos, Anglijos, Lenkijos ar Lietuvos. Didžioji dauguma čia suvažiavo dėl tautinių šaknų, dėl savo religijos. Tačiau stabilia ekonomika garsėjančioje žydų žemėje pilna ir tokių, kurie šią šalį atrado tikėdamiesi pralobti finansiškai.

Kita istorija – iš Vilniaus kilusio Valentino Prokopovo tėvai prieš dvylika metų nusprendė čia persikelti, nes Lietuvoje jiems pasidarė per sunku. Nei angliškai, nei ispaniškai jie nekalbėjo, todėl nepasuko tuo metu tarp emigrantų populiariausiomis kryptimis. O štai Izraelis, kuriame nesunkiai galima susikalbėti ir rusiškai, jiems pasirodė tinkama vieta kurti naują gyvenimą.

1. „Dėmesio centre“

2. „Gyvenimas“

3. „Bėdų turgus“

4. „Eurovizija“

5. „Emigrantai“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi