Tavo LRT

2015.02.02 15:24

Plaukams puoselėti žiemą tereikia vieno virtuvėje esančio produkto

Blogiausia, ką galime savo plaukams padaryti žiemą, jų iki galo neišdžiovinti ir išeiti į lauką, sako žolininkė Nijolė Degutienė. Pasak jos, nuo to galima apsaugoti plaukų džiovintuvas ir kiekvieno virtuvėje esantis produktas – aliejus.

Blogiausia, ką galime savo plaukams padaryti žiemą, jų iki galo neišdžiovinti ir išeiti į lauką, sako žolininkė Nijolė Degutienė. Pasak jos, nuo to galima apsaugoti plaukų džiovintuvas ir kiekvieno virtuvėje esantis produktas – aliejus.

N. Degutienės teigimu, žiemą plaukai nuolat šąla, jeigu nedėvima kepurė, arba nekvėpuoja ir šyla, galvos oda prakaituoja, jei dėvima per daug galvą apspaudžianti ar per šilta kepurė. Žiemą plaukai nuolatos veikiami šalto oro, vėjo, o, esant patalpoje, prasidėjus šildymo sezonui, – sauso oro. Dėl šių priežasčių, pasak žolininkės, pasirodo visi plaukų trūkumai. Tinkamai neprižiūrint, šaltuoju metų laiku plaukus galima dar labiau sugadinti.

„Šaltas oras skatina kraujagyslių susitraukimą. Dėl to plaukas negauna tiek maistinių medžiagų, kiek reikia, kad gerai atrodytų. Jis ima silpnėti. Žiemą įeiname į kambarį, kuris yra kitoks, nei vasarą. Kai įjungiamas šildymas, kambariai tampa labai sausi. Plaukas vienur – šąla, kitur – šyla“, – sako LRT Radijo pašnekovė.

Anot žolininkės, daugelio plaukai yra paveikti dažų, tiesinimo, garbanojimo, džiovinimo ar kitų veiksnių. Dėl šių priežasčių plaukai yra pakeitę savo struktūrą. N. Degutienė aiškina, kad dėl nuolatinio poveikio plaukuose atsiranda įtrūkimų ir tarpelių, o vėliau tose vietose plaukas ima lūžinėti ar išsiskaido į keletą dalių.

„Žiemą, jeigu į gatvę išeiname neišsidžiovinę plaukų, chemikalų paveiktose vietose, tarpeliuose, lieka drėgmės. [...] Vanduo, esantis plauke, iš karto užšąla. Negana to, vanduo šaldamas plečiasi. Jūsų plauko storyje būna įlindę keletas vandens molekulių, kurios iš karto sušąla, nes yra tokios mažos, ir plėšia plauką“, – teigia N. Degutienė.

Ji priduria, kad, norint išsaugoti gražius palukus žiemą, svarbiausia į lauką neišeiti drėgnais plaukais. Norint dar labiau apsaugoti plaukus, žolininkė pataria naudoti aliejus. Jie užpildo plauko įtrūkimus ir neleidžia juose užsilaikyti vandeniui, kuris vėliau sušaltų.

„Jeigu ėmėtės plaukų priežiūros aliejais ir tai darote nuolatos, kad ir kaip gerai išplaunate plaukus, plauko struktūroje lieka aliejų. Priežiūra aliejais duoda didelį efektą žiemą – plaukai saugomi savaime ir taip stipriai nereaguoja į šaltį“, – sako žolininkė N. Degutienė.