Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ar galima įrašinėti asmeninius pokalbius?

Asmeninius pokalbius įrašinėti galima, tačiau etika reikalauja, kad pašnekovas būtų apie tai įspėtas, sako  Duomenų apsaugos inspekcijos inspektorius Algirdas Kunčinas.  

Asmeninius pokalbius įrašinėti galima, tačiau etika reikalauja, kad pašnekovas būtų apie tai įspėtas, sako  Duomenų apsaugos inspekcijos inspektorius Algirdas Kunčinas.

LRT Radijo klausytojas Edmundas iš Tauragės domisi, ar gali įrašyti asmeninį pokalbį. „Ar galiu įrašyti pokalbį su pašnekovu savo mobiliajame telefone, jam to nežinant?“ – klausia Edmundas.

Duomenų apsaugos inspekcijos inspektorius A. Kunčinas išskiria du atvejus. Pirmasis, kai pokalbį įrašo duomenų valdytojai, įvairios įmonės, įstaigos teikiančios paslaugas. Tai gali būti bankai, telekomunikacijų įmonės ir t. t.  Kitas atvejis, kai įrašą daro žmogus asmeniniais tikslais.

„Jeigu pokalbį įrašo duomenų valdytojai, tuomet taikomos elektroninių ryšių įstatymo nuostatos, kuriomis numatyta, kuriais atvejais galima įrašyti pokalbius“, – sako A. Kunčinas.

Tai daryti galima atitinkamos verslo praktikos metu, kai paveikiami komercinio sandėrio susitarimai ir kitais panašiais atvejais. Tačiau šiais atvejais yra visada perspėjama, kad daromas garso įrašas.

„Asmeniniais tikslais įrašyti pokalbį telefonu žmogus gali, tačiau etika reikalauja, kad pašnekovas būtų apie tai įspėtas“, – nurodo Duomenų apsaugos inspekcijos inspektorius.

Kai vyksta paskaita, koncertas ar koks kitas viešas renginys, jei nėra paskelbto reikalavimo neįrašinėti, tada asmeniniais tikslais toks įrašas nėra draudžiamas. „Tačiau iškyla daug problemų, jei įrašas platinamas ar perrašomas“, – įspėja pašnekovas.