Tavo LRT

2019.03.20 12:05

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: keistis turiniu naudingiau didesniems portalams

LRT.lt2019.03.20 12:05

Kitiems naujienų portalams, kurie gaudavo didžiulį kiekį gero, nemokamo turinio, pikta ir apmaudu, tačiau svarbiausia paisyti savo interesų, po LRT tarybos posėdžio kalbėdama apie nutrauktą bendradarbiavimą su didžiaisiais Lietuvos naujienų portalais sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Pasak LRT tarybos pirmininko Liudviko Gadeikio, LRT konkuruoja dėl žiūrovo toje pačioje rinkoje, tad nenuostabu, kad sutartys nutraukiamos, jei tampa nebenaudingos.

LRT nutraukus bendradarbiavimo sutartis su portalais „Delfi“, „15min“, „Lietuvos rytas“, šiuos portalus vienijanti Internetinės žiniasklaidos asociacija kreipėsi į LRT tarybą, siekdama įpareigoti LRT.lt dalytis savo medžiagomis.

„LRT taryba pritarė LRT administracijai, nutraukusiai LRT.lt medžiagų publikavimo sutartis. Už mokesčių mokėtojų asignavimus kuriamas turinys yra prieinamas visose trijose LRT platformose – radijuje, televizijoje ir internete, taip visiškai atliepiant visuomeninio transliuotojo misiją“, – teigė LRT tarybos pirmininkas L. Gadeikis.

Jo teigimu, netrumpą laiką LRT.lt portalas buvo gana pasyvus, ir keitimasis medžiagomis buvo suprantamas, tačiau dabar situacija keičiasi. „LRT konkuruoja dėl žiūrovo toje pačioje rinkoje. Jeigu situacija pasikeičia ir matai, kad tau nebėra naudinga, sutartys nutraukiamos“, – kalbėjo L. Gadeikis.

Anot LRT generalinės direktorės M. Garbačiauskaitės-Budrienės, anksčiau LRT.lt portalo situacija buvo kita – nebuvo daug resursų, tad buvo aktualu keistis informacija, kurią ne tik atiduodavo, bet ir gaudavo pats portalas.

„Dabar situacija kita – mes iš televizijos naujienų svetainės norime virsti naujienų portalu ir esame jau virtę. Mūsų tikslas – plėsti auditoriją, norime, kad turinys būtų originalus ir neatsikartotų kituose portaluose. Turime pakankamai pajėgumų, kad padengtume įvairiausias temas ir naujienas“, – pažymėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ji teigė suprantanti, kad kitiems naujienų portalams, kurie gaudavo didžiulį kiekį gero, nemokamo turinio, pikta ir apmaudu, tačiau svarbiausia paisyti savo interesų.

„Portalas nuosekliai auga: vasario mėnesį, kitaip nei didieji naujienų portalai, nors tai yra trumpas mėnuo, jis vėl paaugo 3,15 proc. Manau, tai taip pat kelia nerimą kitiems rinkos dalyviams“, – sakė ji ir atmetė kaltinimus dėl nevykdomos misijos, nes LRT kuriamas turinys – nemokamas ir prieinamas visiems.

Pasak LRT generalinės direktorės, tokie mainai naudingesni didesniems, kurie turi didelę auditoriją ir tokiu būdu ją dar labiau didina: „Manau, kad ši situacija išeis į naudą ir komerciniams portalams, nes jie taps originalesni.“

Internetinės žiniasklaidos asociacijos kreipimesi buvo nurodyta, kad LRT už savo straipsnių reklamavimą socialiniuose tinkluose išleidžia 10–12 tūkst. eurų. M. Garbačiauskaitės-Budrienės tikinimu, tai visiškai melaginga informacija, nes ši suma – kelis kartus mažesnė. Taip pat, anot jos, komercinė žiniasklaida neturėtų rūpintis, kokiu būdu reklamuojamas LRT turinys.

Šiuo metu tarp pagrindinių naujienų portalų LRT.lt užima 6 vietą, tačiau M. Garbačiauskaitė-Budrienė sako, kad taikomasi į TOP 3.

„Jeigu toliau judėsime tokiu tempu, tikslus pavyks įgyvendinti gana greitai. Džiaugiuosi, kad pavyko atnaujinti ne tik portalą, bet ir šiek tiek mobiliąją programėlę. Artimiausiu metu planuojame turinio įgarsinimą neįgaliesiems. Padidėjo ir mūsų operatyvumas – vadinamuosius „push notifications“ galime išsiųsti labai greitai, per 2 sekundes nuo teksto išleidimo“, – pasakojo ji.

LRT tarybos pirmininkas L. Gadeikis teigė, kad Taryba periodiškai svarstydavo portalo klausimus: „Jeigu prieš 3 metus portalas būdavo trečiame dešimtuke, Tarybos tokia padėtis netenkindavo. Keldavau klausimą, ar mes, atiduodami turinį kitiems, nepabloginame padėties, kai skaitytojui nereikia eiti į portalą? Ambicijai kovoti dėl trejetuko Taryba tikrai pritaria.“

Augo ir LRT TELEVIZIJOS, LRT PLIUS auditorija. Pasak LRT generalinės direktorės M. Garbačiauskaitės-Budrienės, tai lėmė įvairovė, tinkamas programų parinkimas, aukštesnė kokybės kartelė.

Visai neseniai prie LRT komandos prisijungęs ir LRT popmuzikos vyriausiuoju redaktoriumi tapęs Ramūnas Zilnys teigė žadantis rengti apžvalginius straipsnius apie populiariąją muziką, imti interviu iš Lietuvos ir užsienio muzikantų, daryti tiesiogines transliacijas.

„Taip pat vienas iš tikslų – išgryninti LRT radijo stočių muzikinę politiką, padaryti ją patrauklesnę klausytojui, pasiekti, kad ten būtų dar daugiau įdomios muzikos. Yra minčių atnaujinti grojaraščius, bendradarbiauti su užsienio visuomeniniais transliuotojais, vesti muzikai skirtas radijo laidas“, – kalbėjo R. Zilnys.

M. Garbačiauskaitė-Budrienė pridūrė, kad nebereikėtų visuomeninio transliuotojo matyti kaip labai konservatyvaus, bijančio inovacijų, vengiančio aštrių kampų, visą laiką pasirenkančio saugius variantus, nes siekiama pritraukti įvairią auditoriją.

Plačiau – įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Speciali laida: LRT nutraukė bendradarbiavimo sutartį su didžiaisiais naujienų portalais

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt