Naujienų srautas

Tavo LRT2019.03.20 09:11

LRT taryba: LRT.lt turinys pasiekiamas visiems Lietuvos žmonėms

LRT.lt 2019.03.20 09:11

LRT taryba palaiko LRT administracijos sprendimą nebesikeisti portalų publikacijomis. Šis klausimas buvo svarstytas kovo 19 d. Tarybos posėdyje Internetinės žiniasklaidos asociacijos (IŽA) prašymu, kuriuo ji siekė Tarybos įpareigojimo naujienų portalui LRT.LT dalintis savo rengtomis medžiagomis.

Posėdyje Tarybos nariai teigė pritariantys bendradarbiavimo sutarčių nutraukimui, pagal kurias iki šiol kiti portalai galėjo perpublikuoti LRT.LT publikacijas. „Už mokesčių mokėtojų asignavimus kuriamas turinys yra prieinamas visose trijose LRT platformose – radijuje, televizijoje ir internete, taip visiškai atliepiant visuomeninio transliuotojo misiją“, –  teigė Tarybos nariai.

„Komercinės žiniasklaidos susirūpinimas dėl LRT.LT sprendimo nutraukti sutartis su naujienų portalais dėl medžiagų mainų rodo, jog naujienų portalo LRT.LT kuriamas turinys yra vertingas ir dėl jo kovojama, –  sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. – Mums tai komplimentas, tačiau sustiprėjęs portalas LRT.LT siekia būti originalus ir gali visas temas padengti savo jėgomis, todėl mainai tapo nebeaktualūs.“

LRT vadovė paneigė portalų argumentą, kad, atėmus iš jų galimybę perpublikuoti LRT portalo turinį, bus pažeista LRT įstatymo 3 str. 1 dalis: „LRT misijos įgyvendinimas nėra niekaip susijęs su komercinės žiniasklaidos veikla ir naudos siekiu. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad LRT turinys ir toliau galimas cituoti, kaip tai numatyta teisės aktuose“.

Speciali laida: LRT nutraukė bendradarbiavimo sutartį su didžiaisiais naujienų portalais

Tarybai taip pat pristatyti auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ duomenys apie televizijų žiūrimumą. LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS iki šių metų kovo 18 dienos žiūrėjo 14,4 proc. visos TV auditorijos Lietuvoje. Tai geriausias žiūrimumas per 12 metų, nuo 2007-ųjų, lyginant metinius rodiklius. Per tris kovo savaites LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS kanalų auditorijos dalis, preliminariais duomenimis, dar didesnė – 15,1 proc. visų TV žiūrovų Lietuvoje, vyresnių negu 4 metų.

Auditorijos augimu praėjusį mėnesį džiaugiasi ir naujienų portalas LRT.LT. Tai buvo vienintelis iš skaitomiausių portalų, kurio realių vartotojų skaičius vasario mėnesį augo. LRT.LT realių vartotojų auditorija  išaugo 3,15 proc. nuo 557 tūkst. sausį iki 575 tūkst. vasarį. Lyginant 2018 m. vasario mėn. ir šių metų vasarį, realių vartotojų skaičius augo 112 proc.,  nuo 270 tūkst. iki 575 tūkst. Šiuos duomenis pateikė interneto rinkos tyrimų bendrovė „Gemius Audience“. Vasario mėnesį, dar iki atsinaujinimo, LRT.LT užėmė 6 vietą tarp pagrindinių naujienų portalų ir pakilo iš 9 į 8 vietą bendrame „Gemius Audience“ rinkos tyrime. Palyginti su 2018-ųjų tuo pačiu laikotarpiu, LRT.LT yra pakilęs 4 pozicijomis aukščiau.

LRT tarybai pristatyta LRT Efektyvumo programa – iškelti tikslai 2019-2022 metams, kuriose srityse ir kokiais veiksmais bus mažinama administracinė našta, automatizuojami procesai, peržiūrimos kompetencijos, kurias galima perkelti trečiosioms šalims. Pagrindinis LRT Efektyvumo programos tikslas, pasak ją pristačiusio LRT administravimo ir veiklos vystymo vadovo Tomo Rytel, – nebedidinti darbuotojų skaičiaus, orientuotis į didžiausią vertę kuriančią veiklą.

2019-aisiais pagal keliamus tikslus bus vertinamos darbuotojų kompetencijos ir ugdytinos sritys. Nuo to priklausys, kokie tiksliniai mokymai bus organizuojami LRT. Ypač daug dėmesio bus skiriama viduriniosios grandies vadovų lyderystės ugdymui.

Pasak T. Rytel, LRT toliau įgyvendina Korupcijos prevencijos programą – atlikta detali viešųjų pirkimų procesų analizė, įvertintos galimos korupcijos apraiškos ir sritys, numatyti veiksmai galimoms rizikoms mažinti. Taip pat planuojama kartą per metus matuoti „atsparumo korupcijai lygmens” rodiklį, kuris rekomenduojamas STT. Tikslas – periodiškai matuoti šį rodiklį, stebėti pokyčius ir proaktyviai taikyti antikorupcinius veiksmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą