Tavo LRT

2015.01.21 21:15

B. Obamos pranešime ir respublikonų komentaruose jautėsi pasiruošimas rinkimams

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama savo metinėje kalboje daugiausiai dėmesio skyrė kovai su turtine nelygybe. B. Obama deklaravo finansinės krizės pabaigą ir išsakė tikslą pagerinti viduriniosios klasės gyvenimo sąlygas. Prezidentas taip pat išreiškė paramą kovai su terorizmu bei ragina imtis priemonių išvengti rimtesnių klimato kaitos padarinių.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama savo metinėje kalboje daugiausiai dėmesio skyrė kovai su turtine nelygybe. B. Obama deklaravo finansinės krizės pabaigą ir išsakė tikslą pagerinti viduriniosios klasės gyvenimo sąlygas. JAV prezidentas taip pat išreiškė paramą kovai su terorizmu bei ragina imtis priemonių išvengti rimtesnių klimato kaitos padarinių.

Ir B. Obamos metiniame pranešime, ir Respublikonų partijos atsakomuosiuose komentaruose buvo jaučiamas pasiruošimas ateinančių 2016 m. prezidento rinkimams. Likus tik dviem metams iki B. Obamos kadencijos pabaigos, JAV prezidentas pabrėžė Demokratų partijos vertybes, šitaip padėdamas pamatus artėjančiai Demokratų partijos prezidentinei rinkimų kampanijai. 

Savo ruožtu respublikonai, reaguodami į metinį pranešimą, ne tik kritikavo konkrečius JAV prezidento planus sveikatos ir imigracijos klausimais bei kaltino jį nesugebėjus tinkamai atsakyti i politinius ir ekonominius iššūkius, bet ir naudojosi proga išsakyti savo partijos pažadus rinkėjams. Respublikonai ragino mažinti biudžeto išlaidas, iš naujo peržiūrėti prezidento B. Obamos sveikatos apsaugos politiką ir stiprinti atsaką į  „Islamo valstybės“, „Al-Qaedos“ ir kitų teroristinių grupuočių keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui.