Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – pirmasis iškritimas „Eurovizijoje“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausiai LRT Mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė pasaulinio garso hitų vakaras nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Po šios laidos konkursą paliko pirmieji dalyviai. Atrankoje rungiasi: Liepa Mondeikaitė, Neringa Šiaudikytė, Edgaras Lubys, Vilija Pilibaitytė-Mia, Vaidas Baumila, Monika Linkytė, Reda Striškaitė, Milita Daikerytė, Jurgis Brūzga, Wilma La, Tadas Juodsnukis ir grupė „Rollikai“. 

Minint Sausio 13-tąją, LRT Mediatekos lankytojai žiūrėjo filmą „Okupuoti, bet nenutildyti“. Tai – režisieriaus Broniaus Talačkos filmas apie Lietuvos radijo ir televizijos pastatų užgrobimą 1991 m. sausio 13-osios naktį, išvytų iš savo darbo vietų žmonių pastangas skleisti laisvos Lietuvos žodį. Filme naudota Lietuvos ir užsienio korespondentų filmuota medžiaga. 

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ kaip visada – tarp žiūrimiausių. „Čia esame tik pigi darbo jėga ir niekam nerūpime“, – tokius skundus teko girdėti ne iš vieno į užsienį užsidirbti išvykusio lietuvio. Bet šįkart „Emigrantai“ pasakoja šiek tiek kitokią istoriją. Kristina Airijoje patyrė diskriminaciją darbe. Ir užuot, kaip įprasta, tylėjusi, moteris nusprendė kreiptis į teismą. Rezultatas – laimėta byla.

Gyvenimo būdo laidoje „Stilius“ – dainininkas ir kūrėjas Linas Adomaitis. Jis, ko gero, buvo pirmasis muzikas, išdrįsęs savo klausytojus paraginti ateiti ne tik į koncertą, bet ir vaduotis iš apsmurgimo bei deramai pasipuošti muzikai. Antroji istorija – vasara Kipre trunka nuo kovo iki lapkričio. Tai – sausiausia ir karščiausia Viduržemio jūros sala, pastaraisiais metais suviliojusi čia įsikurti nemažai lietuvių. Tačiau tautietė rašytoja, vertėja ir dėstytoja Dalia Staponkutė į Kiprą atvyko dar 1989 m. ir čia pasiliko. Moteris neslepia esanti meilės emigrantė – Kipre gyvena jos vyras, gimė dukterys, mamos išmokytos puikiai kalbėti ir lietuviškai. 

LRT Mediatekos lankytojų susidomėjimo sulaukė ir į LRT televizijos eterį sugrįžęs legendinis serialas „Giminės“. Kas labiau sukrečia Šepučių giminę: kiaulių maras ar Sauliaus Šepučio ir jo žmonos Angelės sušlubavęs vedybinis gyvenimas? Kam reikalingiausi daktaro Arvydo Baltino paguodos žodžiai ir kas ne juokais išgąsdina bei papiktina geležinkelietį Jogailą? Apie visa tai „Giminės. Gyvenimas tęsiasi“ pirmoje serijoje.

1. „Eurovizija“

2. „Okupuoti, bet nenutildyti“ (sutrumpintas variantas)

3. „Emigrantai“

4. „Stilius“

5. Serialas „Giminės. Gyvenimas tęsiasi“. 1 dalis

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą